NANDER HOLDING ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
0 kr.
Omsætning 2023/24
Nøgletal
2025/2698,2%
Soliditetsgrad
0,8×
Likviditetsgrad
-1,2%
Egenkapitalforrentning
Balancens sammensætning
OmsætningsaktiverAnlægsaktiverGæld og hensatte forpligtelserEgenkapital
Selskabsskat
indkomstår 2024Administrationsselskab i en sambeskatning med 1 datterselskaber — tallene gælder hele sambeskatningen.
2024Skattepligtig indkomst 84.619 kr.18.612 kr.
2023Skattepligtig indkomst 61.035 kr.13.420 kr.
2022Skattepligtig indkomst 3.436 kr.748 kr.
2021Skattepligtig indkomst 189.838 kr.41.756 kr.
2020Skattepligtig indkomst 155.166 kr.34.122 kr.
2019Skattepligtig indkomst 52.193 kr.11.462 kr.
Selskabsskat →
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2018–2026
| 2017/18 | 2018/19 | 2019/20 | 2020/21 | 2021/22 | 2022/23 | 2023/24 | 2024/25 | 2025/26 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | |||||||||
| Likvide beholdninger | — | — | — | — | — | — | 5.778 | 1.277 | 1.261 |
| Omsætningsaktiver i alt | 22.000 | 25.880 | 51.213 | 76.913 | 35.290 | 13.064 | 22.818 | 16.212 | 10.946 |
| Anlægsaktiver i alt | 303.000 | 309.605 | 433.563 | 578.363 | 588.504 | 640.309 | 710.750 | 714.339 | 716.463 |
| Aktiver i alt | 325.000 | 335.485 | 484.776 | 655.276 | 623.794 | 653.373 | 733.568 | 730.551 | 727.409 |
| Balance — passiver | |||||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 51.000 | 20.944 | 49.388 | 78.674 | 42.456 | 26.211 | 40.431 | 7.743 | 12.985 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 51.000 | 20.944 | 49.388 | 78.674 | 42.456 | 26.211 | 40.431 | 7.743 | 12.985 |
| Selskabskapital | 250.000 | 250.000 | 250.000 | 250.000 | 250.000 | 250.000 | 250.000 | 250.000 | 250.000 |
| Overført resultat | -29.000 | 4.936 | 1.825 | -1.761 | -7.166 | -13.147 | -17.613 | 8.468 | -2.040 |
| Årets resultat | 66.000 | 40.709 | 120.847 | 141.214 | 4.736 | 45.824 | 65.975 | 29.670 | -8.384 |
| Egenkapital i alt | 274.000 | 314.541 | 435.388 | 576.602 | 581.338 | 627.162 | 693.137 | 722.808 | 714.424 |
| Resultatopgørelse | |||||||||
| Omsætning | — | — | — | — | 0 | 0 | 0 | — | — |
| Bruttofortjeneste | — | — | — | — | — | — | — | -7.755 | -10.001 |
| Resultat af primær drift | 64.000 | 39.741 | 120.208 | 141.050 | -5.000 | -5.378 | -5.688 | -7.755 | -10.001 |
| Resultat før skat | 64.000 | 39.741 | 120.022 | 140.389 | 3.636 | 44.658 | 64.743 | 26.891 | -8.384 |
| Årets resultat | 66.000 | 40.709 | 120.847 | 141.214 | 4.736 | 45.824 | 65.975 | 29.670 | -8.384 |
| Personaleomkostninger | — | — | — | — | — | — | — | 0 | — |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | |||||||||
| Ansatte | — | — | — | — | — | — | 0 | 0 | 0 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2026Selskabets væsentligste aktiviteter har i lighed med tidligere år bestået af at eje kapitalandele idatterselskaber.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.