Bfc Horses ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
Nøgletal
2025Balancens sammensætning
Selskabsskat
Virksomheden er sambeskattet. Skatten opgøres samlet hos administrationsselskabet Bfc Holding, Vejle ApS.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2017–2025
| 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | |||||||||
| Omsætningsaktiver i alt | 138.490 | 88.312 | 94.451 | 144.195 | 207.409 | 275.926 | 327.185 | 166.030 | 166.617 |
| Anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Aktiver i alt | 138.490 | 88.312 | 94.451 | 144.195 | 207.409 | 275.926 | 327.185 | 166.030 | 166.617 |
| Balance — passiver | |||||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 26.000 | 8.750 | 8.750 | 8.749 | 8.750 | 8.750 | 8.750 | 9.332 | 8.750 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 26.000 | 8.750 | 8.750 | 8.749 | 8.750 | 8.750 | 8.750 | 9.332 | 8.750 |
| Selskabskapital | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 |
| Overført resultat | 32.490 | -438 | 5.701 | 55.446 | 118.659 | 187.176 | 238.435 | 76.698 | 77.867 |
| Årets resultat | -29.199 | -32.928 | 6.139 | 49.745 | 63.213 | 68.517 | 51.259 | -161.737 | 1.169 |
| Egenkapital i alt | 112.490 | 79.562 | 85.701 | 135.446 | 198.659 | 267.176 | 318.435 | 156.698 | 157.867 |
| Resultatopgørelse | |||||||||
| Bruttofortjeneste | -34.205 | -35.936 | -38.532 | -4.310 | -11.280 | -8.905 | -9.411 | -10.000 | -10.325 |
| Resultat af primær drift | -34.205 | -35.936 | -38.532 | -4.310 | — | — | — | — | — |
| Resultat før skat | -29.199 | -32.928 | -36.781 | -3.556 | -8.974 | -5.434 | 1.372 | 11.053 | 1.498 |
| Årets resultat | -29.199 | -32.928 | 6.139 | 49.745 | 63.213 | 68.517 | 51.259 | -161.737 | 1.169 |
| Personaleomkostninger | 0 | 0 | 0 | 0 | — | — | — | — | — |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | |||||||||
| Ansatte | — | — | — | — | — | — | 0 | 0 | 0 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2025Selskabets formål er handel og investering, særligt med sport, salg og avl af heste. Selskabet har dog siden 2021 reelt været uden aktivitet.
Resultatopgørelsen for tiden 01.01.25 - 31.12.25 udviser et resultat på DKK 1.169 mod DKK -161.737 for tiden 01.01.24 - 31.12.24. Balancen viser en egenkapital på DKK 157.867.Der henvises til omtale af skattesag under noten eventualforpligtelser.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.