KIMI Holding ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
Der er ingen data for dette nøgletal.
Nøgletal
2025/26Balancens sammensætning
Selskabsskat
indkomstår 2024Administrationsselskab i en sambeskatning med 1 datterselskaber — tallene gælder hele sambeskatningen.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2018–2026
| 2017/18 | 2018/19 | 2019/20 | 2020/21 | 2021/22 | 2022/23 | 2023/24 | 2024/25 | 2025/26 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | |||||||||
| Omsætningsaktiver i alt | — | — | 1.530 | 203.123 | 244.459 | 253.267 | 19.166 | 12.604 | 12.604 |
| Anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 55.098 | 0 | 0 |
| Aktiver i alt | 0 | 0 | 1.530 | 203.123 | 244.459 | 253.267 | 74.264 | 12.604 | 12.604 |
| Balance — passiver | |||||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 163.789 | 168.164 | 150.617 | 285.069 | 285.069 | 285.069 | 285.069 | 285.070 | 293.538 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 163.789 | 168.164 | 150.617 | 285.069 | 285.069 | 285.069 | 285.069 | 285.070 | 293.538 |
| Selskabskapital | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 |
| Overført resultat | -243.789 | -248.164 | -229.087 | -161.946 | -120.610 | -111.802 | -290.805 | -352.466 | -360.934 |
| Årets resultat | -14.648 | -4.375 | 19.077 | 67.141 | 41.336 | 8.807 | -179.003 | -61.661 | -8.469 |
| Egenkapital i alt | -163.789 | -168.164 | -149.087 | -81.946 | -40.610 | -31.802 | -210.805 | -272.466 | -280.934 |
| Resultatopgørelse | |||||||||
| Resultat af primær drift | -181.951 | -287.022 | 2.878 | 182.759 | 12.356 | -215.955 | -353.930 | -196.474 | 23.571 |
| Resultat før skat | -14.648 | -4.375 | -4.656 | -4.452 | 3.038 | 8.807 | -181.011 | -61.661 | — |
| Årets resultat | -14.648 | -4.375 | 19.077 | 67.141 | 41.336 | 8.807 | -179.003 | -61.661 | -8.469 |
| Personaleomkostninger | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | |||||||||
| Ansatte | — | — | — | — | — | 0 | 0 | 0 | 0 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2026Selskabets væsentligste aktiviteter har i lighed med tidligere år bestået af at eje kapitalandele itilknyttede virksomheder indenfor transportbranchen og dertil knyttede områder.
Selskabet har fortsat sine normale driftsaktiviteter. Der har ikke været enkeltstående begivenheder iperioden, som er af så væsentlig karakter, at det kræver omtale i ledelsesberetningen.Selskabets fortsatte drift er betinget af, at selskabets ejerkreds fortsat stiller den fornødne kapital tilrådighed. Jeg forventer, at dette vil ske. Jeg henviser til note 1 i årsregnskabet.Selskabet har tabt mere end 50% af anpartskapitalen, som forventes retableret ved egenindtjening.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.