Quattro Fontane 4 ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
Nøgletal
2021Balancens sammensætning
Selskabsskat
Virksomheden er sambeskattet. Skatten opgøres samlet hos administrationsselskabet Valcelli Holding ApS.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2017–2021
| 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | |||||
| Likvide beholdninger | 241.000 | 121.590 | 103.015 | 708.274 | 30.780 |
| Omsætningsaktiver i alt | — | — | — | 726.925 | 47.431 |
| Anlægsaktiver i alt | 295.000 | 259.896 | 233.674 | 0 | — |
| Aktiver i alt | 696.000 | 619.133 | 537.221 | 726.925 | 47.431 |
| Balance — passiver | |||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 588.000 | 742.633 | 596.200 | 789.282 | 37.762 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | 63.575 | 0 | 9.500 |
| Gældsforpligtelser i alt | 588.000 | 742.633 | 659.775 | 789.282 | 47.262 |
| Selskabskapital | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 |
| Overført resultat | 28.000 | -203.500 | -202.554 | -142.357 | -79.831 |
| Årets resultat | 81.000 | -231.361 | 945 | 1.060.197 | 62.526 |
| Egenkapital i alt | 108.000 | -123.500 | -122.554 | -62.357 | 169 |
| Resultatopgørelse | |||||
| Bruttofortjeneste | 613.000 | 125.072 | 371.250 | 1.837.858 | 89.317 |
| Resultat af primær drift | 121.000 | -289.784 | 29.131 | 1.375.301 | 87.953 |
| EBITDA | 193.000 | -203.314 | 59.744 | 1.375.301 | — |
| Resultat før skat | 105.000 | -296.441 | 1.906 | 1.367.540 | 82.720 |
| Årets resultat | 81.000 | -231.361 | 945 | 1.060.197 | 62.526 |
| Personaleomkostninger | 420.000 | 328.386 | 311.506 | 418.052 | 1.364 |
| Af- og nedskrivninger | 72.000 | 86.470 | 30.613 | 0 | — |
| Andre nøgletal | |||||
| Ansatte | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 |
| Udbytte | — | — | — | 0 | — |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2021Selskabets aktivitet har i lighed med tidligere år bestået af at drive virksomhed indenfor tilberedning og salg af færdigretter og delikatesser og anden detailhandel, herunder drift af supermarked samt hermed beslægtet aktivitet.
Årets bruttofortjeneste udgør 89.317 kr. mod 1.837.857 kr. sidste år. Det ordinære resultat efter skat udgør 62.526 kr. mod 1.060.197 kr. sidste år. Ledelsen anser årets resultat for tilfredsstillende. Kapitalberedskab Ledelsen er opmærksom på kapitaltabsreglerne i § 119, og ledelsen gør opmærksom på, at selskabets tilknyttede virksomheder vil sikre at selskabet har kapital til rådighed.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.