WW-Invest ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
Nøgletal
2024/25Balancens sammensætning
Selskabsskat
Virksomheden er sambeskattet. Skatten opgøres samlet hos administrationsselskabet TWP Holding ApS.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2018–2025
| 2017/18 | 2018/19 | 2019/20 | 2020/21 | 2021/22 | 2022/23 | 2023/24 | 2024/25 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | ||||||||
| Likvide beholdninger | 29.975 | 49.946 | 50.939 | 20.828 | 23.498 | 0 | 6.622 | 440 |
| Omsætningsaktiver i alt | 149.664 | 223.325 | 216.227 | 200.756 | 431.092 | 1.081.115 | 1.246.226 | 526.353 |
| Anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Aktiver i alt | 149.664 | 223.325 | 216.227 | 200.756 | 431.092 | 1.081.115 | 1.246.226 | 526.353 |
| Balance — passiver | ||||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 53.682 | 119.355 | 109.694 | 82.928 | 265.255 | 989.439 | 1.232.553 | 749.591 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 53.682 | 119.355 | 109.694 | 82.928 | 265.255 | 989.439 | 1.232.553 | 749.591 |
| Selskabskapital | 160.000 | 160.000 | 160.000 | 160.000 | 160.000 | 160.000 | 160.000 | 160.000 |
| Overført resultat | -64.018 | -56.030 | -53.467 | -42.172 | 5.837 | -68.324 | -146.327 | -383.238 |
| Årets resultat | 888 | 7.988 | 2.563 | 11.295 | 10.157 | -69.635 | -78.003 | -236.911 |
| Egenkapital i alt | 95.982 | 103.970 | 106.533 | 117.828 | 165.837 | 91.676 | 13.673 | -223.238 |
| Resultatopgørelse | ||||||||
| Bruttofortjeneste | 1.569 | 11.388 | 6.601 | 12.677 | 13.377 | -60.887 | -49.740 | -278.750 |
| Resultat af primær drift | 1.569 | 11.388 | 6.601 | 12.677 | 13.377 | — | — | — |
| Resultat før skat | 1.316 | 10.839 | 3.311 | 14.606 | 13.655 | -89.276 | -99.700 | -303.267 |
| Årets resultat | 888 | 7.988 | 2.563 | 11.295 | 10.157 | -69.635 | -78.003 | -236.911 |
| Personaleomkostninger | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | ||||||||
| Ansatte | — | — | — | — | — | — | 1 | 1 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2025Selskabets formål er at arrangere og koordinere sportsevents og dermed beslægtet virksomhed navnlig i forbindelse med motocross sporten.
Selskabets resultatopgørelse for 2024/25 udviser et underskud på kr. 236.911, og selskabets balance pr. 30. september 2025 udviser en negativ egenkapital på kr. 223.238.Selskabet har tabt egenkapitalen. Ledelsen forventer at reetablere egenkapitalen ved fremtidig indtjening eller kapitaltilførsel. Det er ledelsens vurdering, at selskabet har et tilstrækkeligt likviditets- og kapitalberedskab til at sikre selskabets drift det kommende år. Det er ved regnskabsaflæggelsen forudsat, at de stillede kreditfaciliteter kan opretholdes, idet disse vurderes tilstrækkelige til at sikre selskabets finansiering. Årsregnskabet er på baggrund af ovenstående forudsætninger aflagt under forudsætning af virksomhedens fortsatte drift.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.