FIFTY WAYS HOLDING ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
-5.897 kr.-8,4%
Bruttofortjeneste 2020
Nøgletal
2024-649,0%
Soliditetsgrad
0,6×
Likviditetsgrad
Balancens sammensætning
OmsætningsaktiverAnlægsaktiverGæld og hensatte forpligtelserEgenkapital
Selskabsskat
indkomstår 20242024Skattepligtig indkomst -12.527 kr.0 kr.
2023Skattepligtig indkomst -12.179 kr.0 kr.
2022Skattepligtig indkomst 0 kr.Fratrukket underskud 41.857 kr.0 kr.
2021Skattepligtig indkomst -37.954 kr.0 kr.
2020Skattepligtig indkomst 0 kr.Fratrukket underskud 8.694 kr.0 kr.
2019Skattepligtig indkomst -4.943 kr.0 kr.
Selskabsskat →
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2017–2024
| 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | ||||||||
| Likvide beholdninger | 1.222 | 660 | 1.414 | 413 | 977 | 356 | 1.083 | 159 |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.222 | 1.728 | 1.414 | 64.426 | 35.188 | 31.926 | 17.071 | 10.981 |
| Anlægsaktiver i alt | 0 | 1 | 1 | 1 | 2.418 | 134.359 | 0 | 0 |
| Aktiver i alt | 1.222 | 1.729 | 1.415 | 64.427 | 37.606 | 166.285 | 17.071 | 10.981 |
| Balance — passiver | ||||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 13.828 | 14.221 | 14.629 | 65.055 | 15.498 | 15.958 | 16.954 | 17.993 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 13.828 | 14.221 | 14.629 | 65.055 | 15.498 | 15.958 | 16.954 | 17.993 |
| Selskabskapital | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 |
| Overført resultat | -127.824 | -250.664 | -196.118 | -225.081 | -209.045 | -17.260 | -163.797 | -151.270 |
| Årets resultat | 93.708 | -122.841 | 54.546 | -28.963 | 16.036 | 191.785 | -146.538 | 12.528 |
| Egenkapital i alt | -47.824 | -170.664 | -116.118 | -145.081 | -129.045 | 62.740 | -83.797 | -71.270 |
| Resultatopgørelse | ||||||||
| Bruttofortjeneste | -7.670 | -5.494 | -5.438 | -5.897 | — | — | — | — |
| Resultat af primær drift | -7.670 | -5.494 | -5.438 | -5.897 | 38.286 | 209.119 | -135.279 | 14.844 |
| Resultat før skat | 93.708 | -122.841 | 54.546 | -28.963 | 16.036 | 191.785 | -146.538 | 12.528 |
| Årets resultat | 93.708 | -122.841 | 54.546 | -28.963 | 16.036 | 191.785 | -146.538 | 12.528 |
| Personaleomkostninger | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | ||||||||
| Ansatte | — | — | — | — | — | 0 | 0 | 0 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2024Selskabets formål er at eje kapitalandele i øvrige selskaber.
Der har ikke været enkeltstående begivenheder i regnskabsåret, som er af så væsentlig karakter, at det kræver omtale i ledelsesberetningen.Årets udvikling og resultat anses for utilfredsstillende.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.