Stenbaek ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
-15.205 kr.+52,5%
Bruttofortjeneste 2022/23
Nøgletal
2024/251,3%
Soliditetsgrad
5,1×
Likviditetsgrad
67,3%
Egenkapitalforrentning
Balancens sammensætning
OmsætningsaktiverAnlægsaktiverGæld og hensatte forpligtelserEgenkapital
Selskabsskat
indkomstår 2019Virksomheden er sambeskattet. Skatten opgøres samlet hos administrationsselskabet O M INVEST ApS.
2019Skattepligtig indkomst 0 kr.Fratrukket underskud 11.741 kr.0 kr.
Selskabsskat →
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2017–2025
| 2017 | 2018 | 2018/19 | 2019/20 | 2020/21 | 2021/22 | 2022/23 | 2023/24 | 2024/25 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | |||||||||
| Likvide beholdninger | 79.452 | 43.390 | 108.484 | 44.294 | 81.121 | 21.094 | 42.222 | 4.444 | 304.796 |
| Omsætningsaktiver i alt | 138.153 | 121.703 | 159.434 | 121.788 | 154.450 | 73.127 | 61.036 | 2.879.137 | 3.290.758 |
| Anlægsaktiver i alt | 50.000 | 50.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 0 | 0 | 1.000 | 1.000 |
| Aktiver i alt | 188.153 | 171.703 | 199.434 | 161.788 | 194.450 | 73.127 | 61.036 | 2.880.137 | 3.291.758 |
| Balance — passiver | |||||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 27.181 | 55.937 | 65.666 | 27.684 | 85.965 | 9.656 | 9.425 | 438.513 | 649.657 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — | — | 2.427.393 | 2.598.571 |
| Gældsforpligtelser i alt | 27.181 | 55.937 | 65.666 | 27.684 | 85.965 | 9.656 | 9.425 | 2.865.906 | 3.248.228 |
| Selskabskapital | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 |
| Overført resultat | 80.972 | 35.766 | 53.768 | 54.104 | 28.485 | -16.529 | -28.389 | -65.769 | -36.470 |
| Årets resultat | 21.901 | -45.206 | 18.003 | 336 | -25.619 | -45.013 | -11.861 | -37.380 | 29.298 |
| Egenkapital i alt | 160.972 | 115.766 | 133.768 | 134.104 | 108.485 | 63.471 | 51.611 | 14.231 | 43.530 |
| Resultatopgørelse | |||||||||
| Bruttofortjeneste | 78.151 | -56.820 | 33.649 | 4.284 | -34.471 | -32.004 | -15.205 | — | — |
| Resultat af primær drift | 28.151 | -56.820 | 23.649 | 4.284 | — | -32.004 | -15.205 | 74.878 | 143.118 |
| EBITDA | 78.151 | -56.820 | 33.649 | 4.284 | — | — | — | — | — |
| Resultat før skat | 28.078 | -57.956 | 23.142 | 3.211 | -35.624 | -32.148 | -15.205 | -45.261 | 16.149 |
| Årets resultat | 21.901 | -45.206 | 18.003 | 336 | -25.619 | -45.013 | -11.861 | -37.380 | 29.298 |
| Personaleomkostninger | — | — | — | — | — | — | — | 1.354.022 | 1.302.912 |
| Af- og nedskrivninger | 50.000 | 0 | 10.000 | 0 | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | |||||||||
| Ansatte | — | — | — | — | — | 0 | 0 | 2 | 2 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2025Selskabets formål er at drive virksomhed med CNC-produktion samt al i forbindelse hermed stående virksomhed.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.