Garagerne Enighedsvej 12-14 ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
Nøgletal
2025Balancens sammensætning
Selskabsskat
Virksomheden er sambeskattet. Skatten opgøres samlet hos administrationsselskabet Holdingselskabet af 6. Marts 2000 ApS.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2017–2025
| 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | |||||||||
| Likvide beholdninger | 453.000 | 48.093 | 107.474 | 9.353.430 | 4.168 | 457.584 | 480.014 | 490.366 | 913.757 |
| Omsætningsaktiver i alt | 453.000 | 48.093 | 407.474 | 16.567.329 | 4.168 | 457.584 | 857.154 | 990.366 | 924.716 |
| Anlægsaktiver i alt | 3.031.000 | 2.976.125 | 2.763.469 | 2.669.171 | 2.574.873 | 2.373.059 | 2.187.244 | 1.870.062 | 1.724.443 |
| Aktiver i alt | 3.484.000 | 3.024.218 | 3.170.943 | 19.236.500 | 2.579.041 | 2.830.643 | 3.044.398 | 2.860.428 | 2.649.159 |
| Balance — passiver | |||||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 374.000 | 364.255 | 431.037 | 994.336 | 2.709.600 | 2.854.323 | 3.016.137 | 2.486.461 | 30.260 |
| Langfristede gældsforpligtelser | 3.617.000 | 3.312.899 | 3.412.286 | 18.691.463 | 50.087 | 62.237 | 71.287 | 48.218 | 2.121.364 |
| Gældsforpligtelser i alt | 3.991.000 | 3.677.154 | 3.843.323 | 19.685.799 | 2.759.687 | 2.916.560 | 3.087.424 | 2.534.679 | 2.151.624 |
| Selskabskapital | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 |
| Overført resultat | -587.000 | -732.936 | -752.380 | -529.299 | -260.646 | -165.917 | -123.026 | 245.749 | 417.535 |
| Årets resultat | -175.000 | -146.708 | -19.443 | 223.081 | 268.652 | 94.730 | 42.891 | 368.774 | 171.786 |
| Egenkapital i alt | -507.000 | -652.936 | -672.380 | -449.299 | -180.646 | -85.917 | -43.026 | 325.749 | 497.535 |
| Resultatopgørelse | |||||||||
| Omsætning | 203.000 | 170.967 | — | — | — | — | — | — | — |
| Bruttofortjeneste | — | — | 174.840 | 34.386 | 11.281 | 116.583 | 293.835 | 592.022 | 328.843 |
| Resultat af primær drift | -59.000 | -49.922 | 80.542 | -59.912 | -83.017 | 239.769 | 239.387 | 537.574 | 281.549 |
| EBITDA | 36.000 | 44.984 | 174.840 | 34.386 | 11.281 | 362.955 | 293.835 | 592.022 | 328.843 |
| Resultat før skat | -175.000 | -146.708 | — | 255.237 | 360.458 | 133.516 | 42.891 | 368.774 | 203.364 |
| Årets resultat | -175.000 | -146.708 | -19.443 | 223.081 | 268.652 | 94.730 | 42.891 | 368.774 | 171.786 |
| Personaleomkostninger | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Af- og nedskrivninger | 95.000 | 94.906 | 94.298 | 94.298 | 94.298 | 123.186 | 54.448 | 54.448 | 47.294 |
| Andre nøgletal | |||||||||
| Ansatte | — | — | — | — | — | — | — | — | 0 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2025Virksomhedens formål er ejerskab og forvaltning af garagerne beliggende på Enighedsvej 12-14.
Selskabets resultatopgørelse for 2025 udviser et overskud på 171.786 kr. mod et overskud på 368.774 kr. sidste år, og selskabets balance pr. 31. december 2025 udviser en egenkapital på 497.535 kr.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.