VALU Invest A/SAktiv
Økonomiske nøgletal
106.566 kr.-56,0%
Bruttofortjeneste 2025
-33,1%
Gennemsnitlig ændring pr. år 2017–2025
Nøgletal
2025-79,5%
Soliditetsgrad
0,1×
Likviditetsgrad
Balancens sammensætning
OmsætningsaktiverAnlægsaktiverGæld og hensatte forpligtelserEgenkapital
Selskabsskat
Virksomheden er sambeskattet. Skatten opgøres samlet hos administrationsselskabet Pagel Holding ApS.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2017–2025
| 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | |||||||||
| Likvide beholdninger | 181.261 | 144.442 | 0 | — | — | — | — | — | 26 |
| Omsætningsaktiver i alt | — | — | — | — | — | — | 6.516 | 2.829 | 37.526 |
| Anlægsaktiver i alt | 1.564.929 | 0 | — | — | — | — | — | — | 180.167 |
| Aktiver i alt | 2.750.799 | 294.442 | 0 | 10.955 | 9.446 | 8.186 | 6.516 | 2.829 | 217.693 |
| Balance — passiver | |||||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 3.491.329 | 1.063.178 | 814.888 | 871.874 | 894.247 | 707.000 | 714.920 | 272.773 | 390.655 |
| Langfristede gældsforpligtelser | 651.206 | 0 | — | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 4.142.535 | 1.063.178 | 814.888 | 871.874 | 894.247 | 707.000 | 714.920 | 272.773 | 390.655 |
| Selskabskapital | 1.500.000 | 1.500.000 | 1.500.000 | 1.500.000 | 1.500.000 | 1.500.000 | 1.500.000 | 400.000 | 400.000 |
| Overført resultat | -2.891.736 | -2.268.736 | -2.314.888 | -2.360.919 | -2.384.801 | -2.198.814 | -2.208.404 | -669.944 | -572.962 |
| Årets resultat | -1.595.310 | 623.000 | -46.152 | -46.030 | -23.882 | 185.987 | -9.590 | 236.754 | 96.982 |
| Egenkapital i alt | -1.391.736 | -768.736 | -814.888 | -860.919 | -884.801 | -698.814 | -708.404 | -269.944 | -172.962 |
| Resultatopgørelse | |||||||||
| Bruttofortjeneste | 2.661.857 | 1.996.807 | -49.247 | -46.030 | -20.536 | -8.750 | -8.750 | 242.352 | 106.566 |
| Resultat af primær drift | -1.505.604 | 494.763 | -49.247 | — | -20.536 | -8.750 | -8.750 | 242.352 | — |
| EBITDA | -1.048.340 | 566.165 | -49.247 | — | — | — | — | — | — |
| Resultat før skat | -1.595.310 | 978.803 | -46.152 | -46.030 | -23.882 | -10.840 | -9.590 | 236.754 | 96.982 |
| Årets resultat | -1.595.310 | 623.000 | -46.152 | -46.030 | -23.882 | 185.987 | -9.590 | 236.754 | 96.982 |
| Personaleomkostninger | 3.710.197 | 1.430.642 | 0 | — | — | — | — | — | — |
| Af- og nedskrivninger | 457.264 | 71.402 | 0 | — | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | |||||||||
| Ansatte | 10 | 4 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2025Selskabets væsentligste aktiviteter består i at drive eventbureau, samt dermed beslægtet virksomhed.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.