Vale Psc ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
-59.250 kr.-71,6%
Bruttofortjeneste 2025/26
Nøgletal
2025/26-1.387,1%
Soliditetsgrad
1,2×
Likviditetsgrad
Balancens sammensætning
OmsætningsaktiverAnlægsaktiverGæld og hensatte forpligtelserEgenkapital
Selskabsskat
indkomstår 2021Virksomheden er sambeskattet. Skatten opgøres samlet hos administrationsselskabet Henrik Færch Invest ApS.
2021Skattepligtig indkomst 0 kr.0 kr.
2020Skattepligtig indkomst -8.870 kr.0 kr.
2019Skattepligtig indkomst 0 kr.Fratrukket underskud 17.295 kr.0 kr.
Selskabsskat →
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2018–2026
| 2017/18 | 2018/19 | 2019/20 | 2020/21 | 2021/22 | 2022/23 | 2023/24 | 2024/25 | 2025/26 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | |||||||||
| Likvide beholdninger | — | — | 727 | 4.759 | 0 | 2.638 | 136 | 2.607 | 4.454 |
| Omsætningsaktiver i alt | 148.940 | 82.684 | 14.187 | 22.486 | 6.477 | 15.760 | 16.250 | 39.633 | 51.367 |
| Anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Aktiver i alt | 148.940 | 82.684 | 14.187 | 22.486 | 6.477 | 15.760 | 16.250 | 39.633 | 51.367 |
| Balance — passiver | |||||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 584.646 | 574.211 | 584.012 | 634.311 | 617.729 | 634.609 | 645.868 | 16.000 | 43.018 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — | — | 693.541 | 720.861 |
| Gældsforpligtelser i alt | 584.646 | 574.211 | 584.012 | 634.311 | 617.729 | 634.609 | 645.868 | 709.541 | 763.879 |
| Selskabskapital | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 |
| Overført resultat | -515.706 | -571.527 | -649.825 | -691.825 | -691.252 | -698.849 | -709.618 | -749.908 | -792.512 |
| Årets resultat | -73.086 | -55.821 | -78.298 | -42.000 | 573 | -7.597 | -10.769 | -40.290 | -42.604 |
| Egenkapital i alt | -435.706 | -491.527 | -569.825 | -611.825 | -611.252 | -618.849 | -629.618 | -669.908 | -712.512 |
| Resultatopgørelse | |||||||||
| Bruttofortjeneste | -17.313 | 19.740 | -8.785 | -16.098 | 9.876 | -3.990 | -11.000 | -34.520 | -59.250 |
| Resultat af primær drift | -87.449 | 19.740 | — | — | — | — | — | — | — |
| Resultat før skat | -93.696 | 17.207 | -9.075 | -46.268 | 573 | -9.739 | -13.761 | -41.471 | -61.734 |
| Årets resultat | -73.086 | -55.821 | -78.298 | -42.000 | 573 | -7.597 | -10.769 | -40.290 | -42.604 |
| Personaleomkostninger | 70.136 | 0 | — | — | — | — | — | — | — |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | |||||||||
| Ansatte | 1 | 0 | — | — | — | — | — | 1 | 0 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2026Selskabets aktiviteter har i bestået i at yde rådgivning/analyser inden for sikring og sikkerhed samt dermed beslægtet virksomhed.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.