Dancof ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
Nøgletal
2025/26Balancens sammensætning
Selskabsskat
Virksomheden er sambeskattet. Skatten opgøres samlet hos administrationsselskabet Beco Consult ApS.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2018–2026
| 2017/18 | 2018/19 | 2019/20 | 2020/21 | 2021/22 | 2022/23 | 2023/24 | 2024/25 | 2025/26 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | |||||||||
| Likvide beholdninger | 1.355 | 1.605 | 655 | 1.002 | 882 | 416 | 778 | 539 | 700 |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.355 | 1.605 | 655 | 1.002 | 882 | 416 | 778 | 539 | 700 |
| Anlægsaktiver i alt | 446.378 | 446.378 | 446.378 | 446.378 | 446.378 | 446.378 | 446.378 | 446.378 | 446.378 |
| Aktiver i alt | 447.733 | 447.983 | 447.033 | 447.380 | 447.260 | 446.794 | 447.156 | 446.917 | 447.078 |
| Balance — passiver | |||||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 511.389 | 527.461 | 539.384 | 553.019 | 568.944 | 583.678 | 599.721 | 615.578 | 632.762 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 511.389 | 527.461 | 539.384 | 553.019 | 568.944 | 583.678 | 599.721 | 615.578 | 632.762 |
| Selskabskapital | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 |
| Overført resultat | -143.656 | -159.478 | -172.351 | -185.639 | -201.684 | -216.884 | -232.565 | -248.661 | -265.684 |
| Årets resultat | -13.948 | -15.822 | -12.874 | -13.288 | -16.045 | -15.200 | -15.682 | -16.096 | -17.023 |
| Egenkapital i alt | -63.656 | -79.478 | -92.351 | -105.639 | -121.684 | -136.884 | -152.565 | -168.661 | -185.684 |
| Resultatopgørelse | |||||||||
| Bruttofortjeneste | -4.159 | -5.750 | -2.550 | -2.650 | -4.955 | -2.977 | -2.950 | -3.050 | -3.250 |
| Resultat af primær drift | — | — | — | — | -4.955 | -2.977 | -2.950 | -3.050 | -3.250 |
| Resultat før skat | -13.948 | -15.822 | -12.874 | -13.288 | -16.045 | -15.200 | -15.682 | -16.096 | — |
| Årets resultat | -13.948 | -15.822 | -12.874 | -13.288 | -16.045 | -15.200 | -15.682 | -16.096 | -17.023 |
| Personaleomkostninger | — | — | — | — | — | — | — | 0 | — |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | |||||||||
| Ansatte | — | — | — | — | — | 0 | 0 | 1 | 1 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2026Selskabets formål er at producere emner i PUPL materiale.
Selskabet har fortsat sine normale driftsaktiviteter. Der har ikke været enkeltstående begivenheder i perioden,som er af så væsentlig karakter, at det kræver omtale i ledelsesberetningen.Periodens udvikling og resultat anses for utilfredsstillende.Selskabet har tabt mere end 50% af anpartskapitalen, som forventes retableret ved egen indtjening.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.