Nyro Invest ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
-38.985 kr.+11,8%
Bruttofortjeneste 2024
Nøgletal
202487,1%
Soliditetsgrad
7,7×
Likviditetsgrad
14,7%
Egenkapitalforrentning
Balancens sammensætning
OmsætningsaktiverAnlægsaktiverGæld og hensatte forpligtelserEgenkapital
Udbytte
foreslået2024
Der er ikke foreslået udbytte for regnskabsåret.
Historik
20240 kr.
2023100.000 kr.
2022100.000 kr.
2021200.000 kr.
2020200.000 kr.
2019500.000 kr.
Foreslået udbytte for regnskabsåret fra årsrapportens resultatdisponering (udbetales normalt året efter generalforsamlingen).
Selskabsskat
indkomstår 20242024Skattepligtig indkomst 0 kr.Fratrukket underskud 24.374 kr.0 kr.
2023Skattepligtig indkomst -32.788 kr.0 kr.
2022Skattepligtig indkomst 38.650 kr.8.492 kr.
2021Skattepligtig indkomst 405.018 kr.89.100 kr.
2020Skattepligtig indkomst 278.959 kr.61.358 kr.
2019Skattepligtig indkomst 690.823 kr.151.976 kr.
Selskabsskat →
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2017–2024
| 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | ||||||||
| Likvide beholdninger | 31.129 | 79.984 | 606.374 | 402.014 | 697.382 | 166.631 | 125.104 | 145.296 |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.105.888 | 1.920.056 | 1.459.421 | 1.104.356 | 1.087.180 | 410.403 | 277.422 | 197.196 |
| Anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Aktiver i alt | 2.105.888 | 1.920.056 | 1.459.421 | 1.104.356 | 1.087.180 | 410.403 | 277.422 | 197.196 |
| Balance — passiver | ||||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 1.937.908 | 1.730.465 | 201.258 | 135.737 | 305.308 | 31.000 | 31.000 | 25.500 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | 530.000 | 530.000 | 230.000 | 0 | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 1.937.908 | 1.730.465 | 731.258 | 665.737 | 535.308 | 31.000 | 31.000 | 25.500 |
| Selskabskapital | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 |
| Overført resultat | 87.980 | 109.591 | 148.163 | 158.619 | 271.872 | 199.403 | 66.422 | 91.696 |
| Årets resultat | 49.236 | 21.612 | 538.572 | 210.456 | 313.253 | 27.531 | -32.981 | 25.274 |
| Egenkapital i alt | 167.980 | 189.591 | 728.163 | 438.619 | 551.872 | 379.403 | 246.422 | 171.696 |
| Resultatopgørelse | ||||||||
| Bruttofortjeneste | -208.468 | -189.619 | -189.480 | -94.126 | -85.855 | -43.861 | -44.223 | -38.985 |
| Resultat af primær drift | -208.468 | -189.619 | -189.480 | -94.126 | -85.855 | -43.861 | -44.223 | -38.985 |
| Resultat før skat | 63.136 | 27.794 | 690.548 | 271.814 | 402.353 | 36.023 | -32.981 | 25.274 |
| Årets resultat | 49.236 | 21.612 | 538.572 | 210.456 | 313.253 | 27.531 | -32.981 | 25.274 |
| Personaleomkostninger | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | ||||||||
| Ansatte | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Udbytte | — | — | 500.000 | 200.000 | 200.000 | 100.000 | 100.000 | 0 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2024Selskabets hovedaktivitet er administration af pantebreve.
Det ordinære resultat efter skat udgør 25.274 mod - 32.981 sidate år. Ledelsen anser årets resultat for tilfredsstillende.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.