MADE BY M&M ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
0 kr.+100,0%
Bruttofortjeneste 2020/21
Balancens sammensætning
OmsætningsaktiverAnlægsaktiverGæld og hensatte forpligtelserEgenkapital
Selskabsskat
indkomstår 2024Administrationsselskab i en sambeskatning med 1 datterselskaber — tallene gælder hele sambeskatningen.
2024Skattepligtig indkomst -261.014 kr.0 kr.
2023Skattepligtig indkomst -160.444 kr.0 kr.
2022Skattepligtig indkomst -112.722 kr.0 kr.
2021Skattepligtig indkomst -151.168 kr.0 kr.
2020Skattepligtig indkomst -339.190 kr.0 kr.
2019Skattepligtig indkomst -134.927 kr.0 kr.
Selskabsskat →
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2018–2026
| 2017/18 | 2018/19 | 2019/20 | 2020/21 | 2021/22 | 2022/23 | 2023/24 | 2024/25 | 2025/26 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | |||||||||
| Omsætningsaktiver i alt | 10.038 | 168 | 2.550 | 2.735 | 2.924 | 3.309 | 0 | — | — |
| Anlægsaktiver i alt | 72.298 | 0 | — | — | — | — | — | — | — |
| Aktiver i alt | 82.336 | 168 | 2.550 | 2.735 | 2.924 | 3.309 | 0 | 0 | 0 |
| Balance — passiver | |||||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 45.625 | 31.278 | 42.103 | 42.945 | 43.804 | 45.556 | 47.378 | 49.273 | 51.244 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 45.625 | 31.278 | 42.103 | 42.945 | 43.804 | 45.556 | 47.378 | 49.273 | 51.244 |
| Selskabskapital | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 |
| Overført resultat | -43.289 | -111.110 | -119.553 | -120.210 | -120.880 | -122.247 | -127.378 | -129.273 | -131.244 |
| Årets resultat | -40.132 | -67.821 | -8.443 | -657 | -670 | -1.367 | -5.131 | -1.895 | -1.971 |
| Egenkapital i alt | 36.711 | -31.110 | -39.553 | -40.210 | -40.880 | -42.247 | -47.378 | -49.273 | -51.244 |
| Resultatopgørelse | |||||||||
| Bruttofortjeneste | -6.250 | 6.250 | -10.000 | 0 | — | — | — | — | — |
| Resultat af primær drift | — | — | — | — | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Resultat før skat | -41.507 | -67.217 | -10.825 | -842 | -859 | -1.752 | -1.822 | -1.895 | -1.971 |
| Årets resultat | -40.132 | -67.821 | -8.443 | -657 | -670 | -1.367 | -5.131 | -1.895 | -1.971 |
| Personaleomkostninger | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | |||||||||
| Ansatte | — | — | — | — | — | — | — | 0 | 0 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2026Selskabets formål er at fungere som holdingselskab som at eje aktier og anparter.
Selskabets resultatopgørelse for 2025/26 udviser et underskud på kr. 1.971, og selskabets balance pr. 30. juni 2026 udviser en negativ egenkapital på kr. 51.244.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.