BCFJ Holding ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
Der er ingen data for dette nøgletal.
Nøgletal
2022Balancens sammensætning
Udbytte
foreslåetForeslået udbytte for regnskabsåret 4.794.000 kr. (260% af årets resultat).
Foreslået udbytte for regnskabsåret fra årsrapportens resultatdisponering (udbetales normalt året efter generalforsamlingen).
Selskabsskat
indkomstår 2019Virksomheden er sambeskattet. Skatten opgøres samlet hos administrationsselskabet B. Corlin Holding ApS.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2017–2022
| 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | ||||||
| Likvide beholdninger | 20.000 | 20.000 | 20.000 | 20.000 | 277.895 | 20.000 |
| Omsætningsaktiver i alt | — | — | — | — | — | — |
| Anlægsaktiver i alt | 4.086.547 | 5.690.498 | 4.333.249 | 4.333.249 | 4.333.249 | 0 |
| Aktiver i alt | 4.227.570 | 6.381.197 | 5.317.137 | 4.835.488 | 4.635.434 | 243.606 |
| Balance — passiver | ||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 258.047 | 645.460 | 924.262 | 2.376.777 | 1.510.504 | 70.851 |
| Langfristede gældsforpligtelser | 1.220.321 | 2.925.272 | 2.699.543 | 0 | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 1.478.368 | 3.570.732 | 3.623.805 | 2.376.777 | 1.510.504 | 70.851 |
| Selskabskapital | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 120.000 | 120.000 | 120.000 |
| Overført resultat | 1.196.641 | 2.412.367 | 1.613.332 | 2.338.711 | 3.004.930 | 52.755 |
| Årets resultat | 593.864 | 261.262 | 449.619 | 348.771 | 666.219 | 1.841.824 |
| Egenkapital i alt | 2.749.202 | 2.810.465 | 1.693.332 | 2.458.711 | 3.124.930 | 172.755 |
| Resultatopgørelse | ||||||
| Resultat af primær drift | 659.139 | 330.701 | 109.681 | -24.540 | -24.332 | -37.149 |
| Resultat før skat | 572.661 | 241.641 | 415.077 | 320.216 | 642.589 | 1.827.117 |
| Årets resultat | 593.864 | 261.262 | 449.619 | 348.771 | 666.219 | 1.841.824 |
| Personaleomkostninger | — | — | — | — | — | — |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | ||||||
| Ansatte | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Udbytte | 200.000 | 0 | — | — | — | 4.794.000 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2022Selskabets væsentligste aktiviteter er at eje kapitalandel i datterselskab.
Årets resultat stemmer overens med ledelsens forventninger. Da de forhold, som i øvrigt er nødvendige for en bedømmelse af selskabets aktiver og passiver, den finansielle stilling samt resultatet af årets drift, fremgår af balancen og resultatopgørelsen samt af noterne henvises hertil.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.