K/S Imola TamburelloAktiv
Økonomiske nøgletal
-38.500 kr.-1,6%
Bruttofortjeneste 2025
Nøgletal
202575,5%
Soliditetsgrad
0,7×
Likviditetsgrad
-2,1%
Egenkapitalforrentning
Balancens sammensætning
OmsætningsaktiverAnlægsaktiverGæld og hensatte forpligtelserEgenkapital
Regnskabstal2017–2025
| 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | |||||||||
| Likvide beholdninger | 11.000 | 18.392 | 20.732 | 27.221 | 33.613 | 39.343 | 38.743 | 56.693 | 18.193 |
| Omsætningsaktiver i alt | 50.000 | 57.281 | 59.621 | 66.110 | 72.502 | 78.232 | 86.857 | 95.582 | 57.082 |
| Anlægsaktiver i alt | 4.334.000 | 4.545.366 | 4.566.639 | 4.700.535 | 4.519.481 | 4.877.443 | 4.707.295 | 4.718.462 | 4.816.350 |
| Aktiver i alt | 4.384.000 | 4.602.647 | 4.626.260 | 4.766.645 | 4.591.983 | 4.955.675 | 4.794.152 | 4.814.044 | 4.873.432 |
| Balance — passiver | |||||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 202.000 | 318.294 | 434.876 | 552.644 | 670.336 | 791.737 | 923.689 | 1.056.837 | 80.000 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — | — | — | 1.111.726 |
| Gældsforpligtelser i alt | 202.000 | 318.294 | 434.876 | 552.644 | 670.336 | 791.737 | 923.689 | 1.056.837 | 1.191.726 |
| Selskabskapital | 23.900.000 | 23.900.000 | 23.900.000 | 23.900.000 | 23.900.000 | 23.900.000 | 23.900.000 | 23.900.000 | 23.900.000 |
| Overført resultat | -6.216.000 | -6.113.647 | -6.206.616 | -6.183.999 | -6.476.353 | -6.234.062 | -6.527.537 | -6.640.793 | -6.716.294 |
| Årets resultat | -633.000 | 101.655 | -92.970 | 22.617 | -292.354 | 242.291 | -293.475 | -113.256 | -75.501 |
| Egenkapital i alt | 4.182.000 | 4.284.353 | 4.191.384 | 4.214.001 | 3.921.647 | 4.163.938 | 3.870.463 | 3.757.207 | 3.681.706 |
| Resultatopgørelse | |||||||||
| Bruttofortjeneste | -37.000 | -31.150 | -34.879 | -30.854 | -30.850 | -32.950 | -37.500 | -37.900 | -38.500 |
| Resultat af primær drift | -37.000 | -31.150 | -34.879 | -30.854 | -30.850 | -32.950 | -37.500 | -37.900 | -38.500 |
| Resultat før skat | -633.000 | 101.655 | -92.970 | 22.617 | -292.354 | 242.291 | -293.475 | -113.256 | -75.501 |
| Årets resultat | -633.000 | 101.655 | -92.970 | 22.617 | -292.354 | 242.291 | -293.475 | -113.256 | -75.501 |
| Personaleomkostninger | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | |||||||||
| Ansatte | — | — | — | — | — | — | — | — | 0 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2025Hovedaktiviteten har i lighed med tidligere år bestået af at investere i fem solparker i Tyskland via tyske kommanditselskaber.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.