Snedker Holding ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
Nøgletal
2025Balancens sammensætning
Selskabsskat
indkomstår 2024Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2017–2025
| 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | |||||||||
| Likvide beholdninger | 25.016 | 22.421 | 19.832 | 17.208 | 14.642 | 11.950 | 9.450 | 6.970 | 3.232 |
| Omsætningsaktiver i alt | 25.016 | 22.421 | 19.832 | 17.208 | 14.642 | 323.779 | 330.386 | 334.325 | 337.134 |
| Anlægsaktiver i alt | 94.899 | 80.629 | 69.096 | 58.302 | 84.049 | 0 | 31.501 | 12.238 | 48.683 |
| Aktiver i alt | 119.915 | 103.050 | 88.928 | 75.510 | 98.691 | 323.779 | 361.887 | 346.563 | 385.817 |
| Balance — passiver | |||||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 2.500 | 2.500 | 2.500 | 2.500 | 2.500 | 317.143 | 323.436 | 329.855 | 336.402 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 2.500 | 2.500 | 2.500 | 2.500 | 2.500 | 317.143 | 323.436 | 329.855 | 336.402 |
| Selskabskapital | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 |
| Overført resultat | 5.016 | 2.421 | -168 | -6.990 | -5.358 | -73.364 | -41.549 | -63.292 | -30.585 |
| Årets resultat | 6.531 | -16.865 | -14.122 | -13.418 | 23.181 | -89.555 | 31.815 | -21.743 | 32.707 |
| Egenkapital i alt | 117.415 | 100.550 | 86.428 | 73.010 | 96.191 | 6.636 | 38.451 | 16.708 | 49.415 |
| Resultatopgørelse | |||||||||
| Omsætning | — | — | — | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Resultat af primær drift | -2.595 | -2.500 | -2.500 | -2.500 | -2.500 | -2.500 | -2.500 | -2.500 | -3.744 |
| Resultat før skat | 6.531 | -16.865 | -14.122 | -13.418 | 23.181 | -89.555 | 31.815 | -21.743 | 32.707 |
| Årets resultat | 6.531 | -16.865 | -14.122 | -13.418 | 23.181 | -89.555 | 31.815 | -21.743 | 32.707 |
| Personaleomkostninger | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | |||||||||
| Ansatte | — | — | — | — | — | — | — | — | 0 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2025Selskabets aktivitet har i lighed med tidligere år bestået i at eje kapitalandele i tilknyttede virksomheder samt formueadministration.
Der har ikke været væsentlige ændringer i aktiviteter og økonomiske forhold. Resultatet for 2025 udgør et overskud på 33 tkr. mod et underskud i 2024 på 22 tkr. Årets resultat anses for acceptabelt. Selskabets egenkapital udgør ultimo regnskabsåret 49 tkr.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.