Bodycation MM ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
Nøgletal
2024/25Balancens sammensætning
Selskabsskat
Virksomheden er sambeskattet. Skatten opgøres samlet hos administrationsselskabet KNH Invest A/S.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2018–2025
| 2017/18 | 2018/19 | 2019/20 | 2020/21 | 2021/22 | 2022/23 | 2023/24 | 2024/25 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | ||||||||
| Likvide beholdninger | 449 | 14.660 | 7.836 | 15.009 | 14.751 | 1.285 | 348 | 0 |
| Omsætningsaktiver i alt | 137.479 | 68.615 | 19.804 | 197.378 | 121.586 | 106.971 | 381.663 | 392.812 |
| Anlægsaktiver i alt | 468.000 | 351.000 | 234.000 | 117.000 | 0 | — | — | — |
| Aktiver i alt | 605.479 | 419.615 | 253.804 | 314.378 | 121.586 | 106.971 | 381.663 | 392.812 |
| Balance — passiver | ||||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 512.770 | 404.441 | 294.301 | 308.573 | 385.118 | 393.651 | 432.065 | 473.081 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 512.770 | 404.441 | 294.301 | 308.573 | 385.118 | 393.651 | 432.065 | 473.081 |
| Selskabskapital | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 |
| Overført resultat | -32.291 | -109.826 | -165.497 | -210.455 | -388.532 | -411.680 | -175.402 | -205.269 |
| Årets resultat | -8.004 | -77.535 | -55.671 | 46.302 | -269.337 | -23.147 | 236.278 | -29.866 |
| Egenkapital i alt | 92.709 | 15.174 | -40.497 | 5.805 | -263.532 | -286.680 | -50.402 | -80.269 |
| Resultatopgørelse | ||||||||
| Bruttofortjeneste | 135.530 | 22.296 | 84.774 | 214.662 | -220.877 | -24.287 | 323.692 | -15.782 |
| Resultat af primær drift | 18.530 | -94.704 | -32.226 | 97.662 | -337.877 | -24.287 | 323.692 | -15.782 |
| EBITDA | 135.530 | 22.296 | 84.774 | 214.662 | -220.877 | -24.287 | — | — |
| Resultat før skat | 8.503 | -102.577 | -38.401 | 92.370 | -344.337 | -31.147 | 304.278 | -37.866 |
| Årets resultat | -8.004 | -77.535 | -55.671 | 46.302 | -269.337 | -23.147 | 236.278 | -29.866 |
| Personaleomkostninger | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Af- og nedskrivninger | 117.000 | 117.000 | 117.000 | 117.000 | 117.000 | 0 | — | — |
| Andre nøgletal | ||||||||
| Ansatte | — | — | — | — | — | — | — | 0 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2025Selskabets formål er etablering af IT-understøttede træningsprogrammer og andre forretningsmæssige aktiviteter i tilslutning hertil
Selskabets resultatopgørelse for regnskabsåret 1. juli 2024 - 30. juni 2025 udviser et resultat på kr. -29.866, og selskabets balance pr. 30. juni 2025 udviser en balancesum på kr. 392.812, og en egenkapital på kr. -80.269.Selskabet er ramt af kapitaltabsreglerne. selskabets ledelse er bekendt herme og arbejder på en løsning, således egenkapitalen vil blive genetableret.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.