Conquer Spirits ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
Nøgletal
2025Balancens sammensætning
Selskabsskat
Virksomheden er sambeskattet. Skatten opgøres samlet hos administrationsselskabet CVR 84533211.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2017–2025
| 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | |||||||||
| Omsætningsaktiver i alt | 24.156 | 51.195 | 619.482 | 1.155.271 | 1.313.399 | 1.874.245 | 1.570.665 | 1.671.950 | 1.088.589 |
| Anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | — | 305.658 | 232.300 | 399.442 | 395.584 | 648.634 | 359.601 |
| Aktiver i alt | 24.156 | 51.195 | 619.482 | 1.460.929 | 1.545.699 | 2.273.687 | 1.966.249 | 2.320.584 | 1.448.190 |
| Balance — passiver | |||||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 901.752 | 957.367 | 1.526.446 | 1.934.032 | 1.742.310 | 2.564.370 | 2.980.439 | 3.825.527 | 3.703.383 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | 184.786 | 106.522 | 27.386 | 0 | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 901.752 | 957.367 | 1.526.446 | 2.118.818 | 1.848.832 | 2.591.756 | 2.980.439 | 3.825.527 | 3.703.383 |
| Selskabskapital | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 |
| Overført resultat | -957.596 | -986.172 | -986.964 | -741.089 | -386.333 | -404.669 | -1.096.590 | -1.588.643 | -2.346.017 |
| Årets resultat | -35.529 | -28.576 | -792 | 245.875 | 354.756 | -18.336 | -691.921 | -492.053 | -757.374 |
| Egenkapital i alt | -877.596 | -906.172 | -906.964 | -661.089 | -306.333 | -324.669 | -1.016.590 | -1.508.643 | -2.266.017 |
| Resultatopgørelse | |||||||||
| Bruttofortjeneste | -18.269 | -9.608 | 25.035 | 404.223 | 1.710.053 | 1.680.458 | 982.611 | 1.652.358 | 801.309 |
| Resultat af primær drift | — | — | 25.035 | 343.091 | 477.055 | 9.311 | -804.573 | -515.019 | -846.939 |
| EBITDA | — | — | — | 404.223 | 550.413 | 119.669 | -650.715 | -303.200 | -693.739 |
| Resultat før skat | -45.514 | -36.671 | -446 | 315.251 | 454.755 | -21.876 | -885.516 | -629.155 | -955.004 |
| Årets resultat | -35.529 | -28.576 | -792 | 245.875 | 354.756 | -18.336 | -691.921 | -492.053 | -757.374 |
| Personaleomkostninger | — | — | 0 | — | 1.159.640 | 1.560.789 | 1.633.326 | 1.955.558 | 1.495.048 |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | 61.132 | 73.358 | 110.358 | 153.858 | 211.819 | 153.200 |
| Andre nøgletal | |||||||||
| Ansatte | — | — | — | — | 2 | 3 | 3 | 4 | 3 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2025Selskabets aktivitet har i lighed med tidligere år bestået af salg af spiritus samt anden hermed beslægtet virksomhed.
Der har ikke været væsentlige ændringer i aktiviteter og økonomiske forhold. Selskabet forventer at reetablere selskabskapitalen ved fremtidig indtjening eller alternativt ved gældskonvertering. Moderselskabet har overfor selskabet afgivet en støtteerklæring. På denne baggrund er årsrapporten aflagt efter goingconcern princippet.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.