Flemming Refsgaard Holding ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
Nøgletal
2024/25Balancens sammensætning
Selskabsskat
indkomstår 2024Administrationsselskab i en sambeskatning med 1 datterselskaber — tallene gælder hele sambeskatningen.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2018–2025
| 2017/18 | 2018/19 | 2019/20 | 2020/21 | 2021/22 | 2022/23 | 2023/24 | 2024/25 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | ||||||||
| Likvide beholdninger | 14.462 | 3.476 | 3.454 | 3.430 | 3.391 | 3.383 | 3.388 | 3.394 |
| Omsætningsaktiver i alt | 14.462 | 3.476 | 3.454 | 3.430 | 3.391 | 3.383 | 3.388 | 3.394 |
| Anlægsaktiver i alt | 881.732 | 589.636 | 406.799 | 478.773 | 16.142 | 67.900 | 752.171 | 880.178 |
| Aktiver i alt | 896.194 | 593.112 | 410.253 | 482.203 | 19.533 | 71.283 | 755.559 | 883.572 |
| Balance — passiver | ||||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 40.427 | 33.177 | 36.927 | 40.677 | 45.053 | 50.053 | 61.483 | 67.821 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 40.427 | 33.177 | 36.927 | 40.677 | 45.053 | 50.053 | 61.483 | 67.821 |
| Selskabskapital | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 131.000 | 131.000 |
| Overført resultat | 349.035 | 345.299 | 248.326 | 316.526 | -150.520 | -103.770 | 563.076 | 684.751 |
| Årets resultat | 164.580 | -295.832 | -186.609 | 68.200 | -467.046 | 46.750 | 72.846 | 121.675 |
| Egenkapital i alt | 855.767 | 559.935 | 373.326 | 441.526 | -25.520 | 21.230 | 694.076 | 815.751 |
| Resultatopgørelse | ||||||||
| Bruttofortjeneste | — | — | — | -3.750 | -4.375 | -5.000 | -11.430 | -5.000 |
| Resultat af primær drift | -3.750 | -3.750 | -3.750 | -3.750 | -4.375 | -5.000 | -11.430 | -5.000 |
| Resultat før skat | 164.580 | -295.832 | -186.609 | 68.200 | -467.046 | 46.750 | 72.846 | 121.675 |
| Årets resultat | 164.580 | -295.832 | -186.609 | 68.200 | -467.046 | 46.750 | 72.846 | 121.675 |
| Personaleomkostninger | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | ||||||||
| Ansatte | — | — | — | — | — | — | — | 0 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2025Selskabets aktivitet har i lighed med tidligere år bestået af holdingvirksomhed og dermed beslægtet virksomhed.
Der har ikke været væsentlige ændringer i aktiviteter og økonomiske forhold. Årets resultat efter skat udgør 121.675 kr. mod 72.846 kr. sidste år. Ledelsen anser årets resultat for tilfredsstillende.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.