Street Food Supplies ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
Nøgletal
2025Balancens sammensætning
Udbytte
foreslåetDer er ikke foreslået udbytte for regnskabsåret.
Foreslået udbytte for regnskabsåret fra årsrapportens resultatdisponering (udbetales normalt året efter generalforsamlingen).
Selskabsskat
Virksomheden er sambeskattet. Skatten opgøres samlet hos administrationsselskabet CVR 38346229.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2017–2025
| 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | |||||||||
| Likvide beholdninger | 2.059.022 | 30.607 | 94.984 | 226.658 | 1.157 | 8.267 | 55.111 | 288.906 | 95.231 |
| Omsætningsaktiver i alt | 18.487.795 | 13.949.323 | 466.617 | 361.474 | 333.783 | 339.751 | 330.832 | 296.425 | 246.286 |
| Anlægsaktiver i alt | 1.206.169 | — | 0 | 0 | — | — | — | — | 1.929.656 |
| Aktiver i alt | 19.693.964 | 13.949.323 | 466.617 | 361.474 | 333.783 | 339.751 | 330.832 | 296.425 | 2.175.942 |
| Balance — passiver | |||||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 7.029.908 | 2.234.537 | 95.258 | 28.125 | 28.125 | 27.488 | 25.250 | 17.500 | 87.300 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — | — | — | 2.079.167 |
| Gældsforpligtelser i alt | 7.029.908 | 2.234.537 | 95.258 | 28.125 | 28.125 | 27.488 | 25.250 | 17.500 | 2.166.467 |
| Selskabskapital | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 |
| Overført resultat | 12.614.056 | 164.786 | 321.359 | 283.349 | 255.658 | 262.263 | 255.582 | 228.925 | -42.297 |
| Årets resultat | 7.127.497 | -949.270 | 156.573 | -38.010 | -27.691 | 6.605 | -6.681 | -26.657 | -271.222 |
| Egenkapital i alt | 12.664.056 | 11.714.786 | 371.359 | 333.349 | 305.658 | 312.263 | 305.582 | 278.925 | 7.703 |
| Resultatopgørelse | |||||||||
| Bruttofortjeneste | 30.374.932 | -1.249.279 | -101.527 | -46.944 | -33.125 | -9.375 | -26.915 | -32.875 | -254.710 |
| Resultat af primær drift | 9.071.263 | -1.741.927 | -101.723 | -46.944 | — | — | — | — | -266.943 |
| EBITDA | 9.976.919 | -1.740.758 | -101.723 | — | — | — | — | — | -254.710 |
| Resultat før skat | 9.140.272 | -1.217.270 | 217.940 | -48.899 | -35.501 | 8.468 | -8.566 | -34.176 | -343.695 |
| Årets resultat | 7.127.497 | -949.270 | 156.573 | -38.010 | -27.691 | 6.605 | -6.681 | -26.657 | -271.222 |
| Personaleomkostninger | 20.398.013 | 491.479 | 196 | 0 | — | — | — | — | — |
| Af- og nedskrivninger | 905.656 | 1.169 | 0 | — | — | — | — | — | 12.233 |
| Andre nøgletal | |||||||||
| Ansatte | 40 | 1 | 0 | 0 | — | 0 | — | — | 0 |
| Udbytte | — | 11.500.000 | 0 | — | — | — | — | — | — |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2025Selskabets formål er at drive restaurationsvirksomhed, herunder at drive stader med salg af mad og alkoholiske drikke. Selskabet har i regnskabsåret erhvervet en bar, Høvlen77, beliggende på Christianshavn.
Selskabet har tabt mere en 50% af selskabskapitalen. Julian Holding I A/S har afgivet en støtteerklæring med tilsagn om at stille den fornødne kapital til rådighed for selskabet, således at selskabet til enhver tid er i stand til at opfylde sine forpligtelser.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.