Søren-V Tømrer- og Snedker ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
798.034 kr.+30,4%
Bruttofortjeneste 2024/25
Nøgletal
2024/25226.146 kr.
EBITDA
34,6%
Soliditetsgrad
1,1×
Likviditetsgrad
37,2%
Egenkapitalforrentning
Balancens sammensætning
OmsætningsaktiverAnlægsaktiverGæld og hensatte forpligtelserEgenkapital
Selskabsskat
indkomstår 20242024Skattepligtig indkomst 17.168 kr.3.762 kr.
2023Skattepligtig indkomst 131.207 kr.28.864 kr.
2022Skattepligtig indkomst 106.070 kr.23.320 kr.
2021Skattepligtig indkomst 131.334 kr.28.886 kr.
2020Skattepligtig indkomst 159.216 kr.Fratrukket underskud 66.202 kr.35.024 kr.
2019Skattepligtig indkomst -13.969 kr.0 kr.
Selskabsskat →
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2017–2025
| 2016/17 | 2017/18 | 2018/19 | 2019/20 | 2020/21 | 2021/22 | 2022/23 | 2023/24 | 2024/25 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | |||||||||
| Likvide beholdninger | — | — | — | 36.649 | 56.584 | 69.812 | 0 | — | 1.000 |
| Omsætningsaktiver i alt | — | — | — | 422.012 | 374.097 | 207.633 | 300.684 | 227.995 | 312.919 |
| Anlægsaktiver i alt | — | — | — | 87.075 | 74.915 | 564.794 | 571.966 | 582.221 | 616.347 |
| Aktiver i alt | 0 | 0 | 0 | 509.087 | 449.012 | 772.427 | 872.650 | 810.216 | 929.266 |
| Balance — passiver | |||||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 218.609 | 227.233 | 241.202 | 453.165 | 257.194 | 160.197 | 245.059 | 286.337 | 288.490 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | 39.659 | 28.886 | 399.091 | 369.448 | 314.242 | 307.916 |
| Gældsforpligtelser i alt | 218.609 | 227.233 | 241.202 | 492.824 | 286.080 | 559.288 | 614.507 | 600.579 | 596.406 |
| Selskabskapital | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 |
| Overført resultat | -343.609 | -352.233 | -366.202 | -123.669 | 12.312 | 67.957 | 119.475 | 77.102 | 196.747 |
| Årets resultat | -8.292 | -8.624 | -13.969 | 242.533 | 135.981 | 55.645 | 51.518 | -42.373 | 119.645 |
| Egenkapital i alt | -218.609 | -227.233 | -241.202 | 1.331 | 137.312 | 192.957 | 244.475 | 202.102 | 321.747 |
| Resultatopgørelse | |||||||||
| Bruttofortjeneste | — | — | -5.000 | 695.146 | 748.911 | 628.862 | 687.558 | 612.077 | 798.034 |
| Resultat af primær drift | — | — | — | 308.891 | 188.886 | 82.497 | 98.352 | -19.112 | 179.170 |
| EBITDA | — | — | — | 322.816 | 206.286 | 108.169 | 139.167 | 23.103 | 226.146 |
| Resultat før skat | -8.292 | -8.624 | -13.969 | 292.489 | 175.555 | 73.527 | 73.868 | -44.744 | 156.663 |
| Årets resultat | -8.292 | -8.624 | -13.969 | 242.533 | 135.981 | 55.645 | 51.518 | -42.373 | 119.645 |
| Personaleomkostninger | — | — | — | 372.330 | 542.625 | 520.693 | 548.391 | 588.974 | 567.038 |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | 13.925 | 17.400 | 25.672 | 40.815 | 42.215 | 46.976 |
| Andre nøgletal | |||||||||
| Ansatte | — | — | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2025Selskabets væsentligste aktiviteter består i drift af tømrervirksomhed.
Selskabets resultatopgørelse for regnskabsåret 1. oktober 2024 - 30. september 2025 udviser et resultat på kr. 119.645, og selskabets balance pr. 30. september 2025 udviser en balancesum på kr. 929.266, og en egenkapital på kr. 321.747.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.