AA MALERNE ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
Nøgletal
2025Balancens sammensætning
Selskabsskat
Virksomheden er sambeskattet. Skatten opgøres samlet hos administrationsselskabet Tommy N. Vester Holding ApS.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2017–2025
| 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | |||||||||
| Likvide beholdninger | — | — | — | — | — | 51.141 | 2 | 271.853 | 169.694 |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.336.006 | 1.088.610 | 1.326.381 | 1.435.016 | 602.306 | 571.101 | 1.983.563 | 2.269.433 | 1.728.573 |
| Anlægsaktiver i alt | 15.600 | 15.600 | 15.600 | 15.600 | 15.600 | 15.600 | 15.600 | 15.600 | 15.600 |
| Aktiver i alt | 1.351.606 | 1.104.210 | 1.341.981 | 1.450.616 | 617.906 | 586.701 | 1.999.163 | 2.285.033 | 1.744.173 |
| Balance — passiver | |||||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 1.317.550 | 1.050.277 | 1.181.965 | 1.212.705 | 705.564 | 631.314 | 1.763.182 | 2.030.287 | 1.439.606 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 1.317.550 | 1.050.277 | 1.181.965 | 1.212.705 | 705.564 | 631.314 | 1.763.182 | 2.030.287 | 1.439.606 |
| Selskabskapital | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 |
| Overført resultat | -645.532 | -625.655 | -519.572 | 112.911 | -212.658 | -169.613 | 110.981 | 129.746 | 179.567 |
| Årets resultat | 25.303 | 19.877 | 106.083 | 77.895 | 88.191 | 43.044 | 280.594 | 18.766 | 49.589 |
| Egenkapital i alt | 34.056 | 53.933 | 160.016 | 237.911 | -87.658 | -44.613 | 235.981 | 254.746 | 304.567 |
| Resultatopgørelse | |||||||||
| Bruttofortjeneste | 2.587.272 | 2.385.466 | 3.056.116 | 2.488.266 | 2.998.318 | 3.024.941 | 4.321.277 | 4.896.494 | 4.115.357 |
| Resultat af primær drift | 80.859 | 64.541 | 156.757 | 111.357 | 149.262 | 108.663 | 393.625 | 71.813 | 101.801 |
| Resultat før skat | 41.188 | 22.384 | 138.209 | 100.590 | 117.935 | 90.367 | 363.414 | 36.520 | 70.533 |
| Årets resultat | 25.303 | 19.877 | 106.083 | 77.895 | 88.191 | 43.044 | 280.594 | 18.766 | 49.589 |
| Personaleomkostninger | 2.506.413 | 2.320.925 | 2.899.359 | 2.376.910 | 2.849.056 | 2.916.278 | 3.927.652 | 4.824.681 | 4.013.556 |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | |||||||||
| Ansatte | 8 | 7 | 8 | 7 | 8 | 7 | 8 | 7 | 7 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2025Selskabets væsentligste aktiviteter består i at drive malervirksomhed.
Selskabets resultatopgørelse for regnskabsåret 01-01-2025 - 31-12-2025 udviser et resultat på kr. 49.589, og selskabets balance pr. 31-12-2025 udviser en balancesum på kr. 1.744.173, og en egenkapital på kr. 304.567.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.