Le Haut de Vence ApS i likvidationAktiv
Økonomiske nøgletal
Nøgletal
2022/23Balancens sammensætning
Selskabsskat
Virksomheden er sambeskattet. Skatten opgøres samlet hos administrationsselskabet Huitfeldt Holding A/S.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2018–2023
| 2017/18 | 2018/19 | 2019/20 | 2020/21 | 2021/22 | 2022/23 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | ||||||
| Likvide beholdninger | — | — | — | — | 10.842.413 | 929.147 |
| Omsætningsaktiver i alt | — | — | 4.625 | 94.501 | 12.124.572 | 12.207.995 |
| Anlægsaktiver i alt | 11.500.000 | 11.500.000 | 11.500.000 | 12.500.000 | 0 | — |
| Aktiver i alt | 11.500.000 | 11.500.000 | 11.504.625 | 12.594.501 | 12.124.572 | 12.207.995 |
| Balance — passiver | ||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 532.654 | 608.580 | 615.680 | 707.930 | 822.654 | 868.998 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 532.654 | 608.580 | 615.680 | 707.930 | 822.654 | 868.998 |
| Selskabskapital | 1.000.000 | 1.000.000 | 1.000.000 | 1.000.000 | 1.000.000 | 1.000.000 |
| Overført resultat | 9.767.346 | 9.691.420 | 9.688.945 | 10.386.571 | 10.301.918 | 10.338.997 |
| Årets resultat | -73.361 | -75.926 | -2.474 | 697.626 | -84.653 | 37.079 |
| Egenkapital i alt | 10.767.346 | 10.691.420 | 10.688.945 | 11.386.571 | 11.301.918 | 11.338.997 |
| Resultatopgørelse | ||||||
| Bruttofortjeneste | -57.325 | -57.779 | 17.939 | 5.438 | -33.694 | -37.554 |
| Resultat af primær drift | -57.325 | -57.779 | 17.939 | 1.005.438 | 19.818 | -37.554 |
| Resultat før skat | -73.361 | -75.926 | -2.474 | 997.626 | -70.972 | 26.216 |
| Årets resultat | -73.361 | -75.926 | -2.474 | 697.626 | -84.653 | 37.079 |
| Personaleomkostninger | — | — | — | — | — | — |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | ||||||
| Ansatte | — | — | — | — | — | — |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2023Selskabets aktivitet har førhen bestået af investeringer i og drift af ejendomme.
Årets bruttotab udgør -37.554 kr. mod -33.694 kr. sidste år. Det ordinære resultat efter skat udgør 37.079 kr. mod -84.653 kr. sidste år. Ledelsen anser årets resultat for tilfredsstillende. Selskabet forventes likvideret i kommende regnskabsperiode.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.