Trend Of Hair Tarup ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
5.877.621 kr.+4,0%
Bruttofortjeneste 2025
+5,6%
Gennemsnitlig vækst pr. år 2017–2025
Nøgletal
202545,8%
Soliditetsgrad
0,5×
Likviditetsgrad
18,3%
Egenkapitalforrentning
Balancens sammensætning
OmsætningsaktiverAnlægsaktiverGæld og hensatte forpligtelserEgenkapital
Selskabsskat
Virksomheden er sambeskattet. Skatten opgøres samlet hos administrationsselskabet Speedy Holding ApS.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2017–2025
| 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | |||||||||
| Likvide beholdninger | 8.000 | 10.162 | 9.860 | 13.643 | 194.570 | 20.970 | 43.096 | 49.299 | 5.455 |
| Omsætningsaktiver i alt | 963.000 | 997.565 | 965.679 | 1.362.885 | 1.321.050 | 1.312.980 | 1.258.054 | 1.123.034 | 1.323.494 |
| Anlægsaktiver i alt | 3.241.000 | 3.372.540 | 3.146.431 | 2.979.313 | 2.674.535 | 2.971.030 | 3.313.928 | 3.461.826 | 3.469.128 |
| Aktiver i alt | 4.204.000 | 4.370.105 | 4.112.110 | 4.342.198 | 3.995.585 | 4.284.010 | 4.571.982 | 4.584.860 | 4.792.622 |
| Balance — passiver | |||||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 2.670.000 | 2.823.132 | 2.314.399 | 2.367.425 | 2.363.807 | 2.615.498 | 2.860.822 | 2.789.631 | 2.595.813 |
| Langfristede gældsforpligtelser | 8.000 | 8.000 | 54.522 | 86.742 | 0 | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 2.678.000 | 2.831.132 | 2.368.921 | 2.454.167 | 2.363.807 | 2.615.498 | 2.860.822 | 2.789.631 | 2.595.813 |
| Selskabskapital | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 |
| Overført resultat | 1.401.000 | 1.413.973 | 1.618.189 | 1.763.031 | 1.506.778 | 1.543.512 | 1.586.160 | 1.670.229 | 2.071.809 |
| Årets resultat | 36.000 | 13.046 | 204.216 | 144.842 | -256.253 | 36.734 | 42.648 | 84.069 | 401.580 |
| Egenkapital i alt | 1.526.000 | 1.538.973 | 1.743.189 | 1.888.031 | 1.631.778 | 1.668.512 | 1.711.160 | 1.795.229 | 2.196.809 |
| Resultatopgørelse | |||||||||
| Bruttofortjeneste | 3.794.000 | 3.799.775 | 4.025.717 | 3.972.794 | 3.855.113 | 4.948.555 | 4.847.658 | 5.653.009 | 5.877.621 |
| Resultat af primær drift | -92.000 | -111.213 | 217.975 | 30.366 | -380.242 | -24.430 | 37.740 | 126.128 | 493.403 |
| EBITDA | -23.000 | -33.874 | 295.314 | 107.407 | -307.602 | 39.798 | 37.740 | — | — |
| Resultat før skat | 47.000 | 17.764 | 263.082 | 113.637 | -288.519 | 48.727 | 58.690 | 114.034 | 516.093 |
| Årets resultat | 36.000 | 13.046 | 204.216 | 144.842 | -256.253 | 36.734 | 42.648 | 84.069 | 401.580 |
| Personaleomkostninger | 3.817.000 | 3.833.649 | 3.730.403 | 3.865.387 | 4.162.715 | 4.908.757 | 4.809.918 | 5.199.081 | 5.384.218 |
| Af- og nedskrivninger | 69.000 | 77.339 | 77.339 | 77.041 | 72.640 | 64.228 | 0 | — | — |
| Andre nøgletal | |||||||||
| Ansatte | 16 | 16 | 16 | 16 | 15 | 17 | 16 | 17 | 18 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2025Selskabets hovedaktivitet er at drive frisørsalon, wellness og lignede beslægtet virksomhed.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.