FI Holding ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
Balancens sammensætning
Selskabsskat
indkomstår 2024Administrationsselskab i en sambeskatning med 1 datterselskaber — tallene gælder hele sambeskatningen.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2017–2024
| 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | ||||||||
| Likvide beholdninger | 3 | 3 | 0 | — | — | — | — | — |
| Omsætningsaktiver i alt | 315.808 | 358.579 | 137.612 | 139.397 | 0 | 3.000 | 0 | — |
| Anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Aktiver i alt | 315.808 | 358.579 | 137.612 | 139.397 | 0 | 3.000 | 0 | 0 |
| Balance — passiver | ||||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 485.467 | 1.147.976 | 770.049 | 853.273 | 858.435 | 865.608 | 874.173 | 876.625 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 485.467 | 1.147.976 | 770.049 | 853.273 | 858.435 | 865.608 | 874.173 | 876.625 |
| Selskabskapital | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 |
| Overført resultat | -294.659 | -914.397 | -757.437 | -838.876 | -983.435 | -987.608 | -999.173 | -1.001.625 |
| Årets resultat | -1.170.331 | -619.738 | 156.960 | -81.439 | -144.559 | -4.173 | -11.565 | -2.452 |
| Egenkapital i alt | -169.659 | -789.397 | -632.437 | -713.876 | -858.435 | -862.608 | -874.173 | -876.625 |
| Resultatopgørelse | ||||||||
| Bruttofortjeneste | 83.750 | -5.000 | -375 | -3.751 | -3.000 | -3.000 | -7.500 | -2.450 |
| Resultat af primær drift | 83.750 | -5.000 | — | — | — | — | -7.500 | -2.450 |
| Resultat før skat | -1.167.474 | -620.838 | 156.960 | -81.439 | -144.559 | -4.173 | -11.565 | -2.452 |
| Årets resultat | -1.170.331 | -619.738 | 156.960 | -81.439 | -144.559 | -4.173 | -11.565 | -2.452 |
| Personaleomkostninger | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | ||||||||
| Ansatte | — | — | — | — | — | — | 0 | 0 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2024Selskabets væsentligste aktiviteter består i at være holdingselskab, herunder at investere i aktier og anparter samt at yde konsulentbistand og dermed forbundet virksomhed efter direktionens skøn.
Selskabets resultatopgørelse for regnskabsåret 01-01-2024 - 31-12-2024 udviser et resultat på kr. -2.452, og selskabets balance pr. 31-12-2024 udviser en balancesum på kr. , og en egenkapital på kr. -876.625. Virksomheden har tabt mere end halvdelen af selskabskapitalen, og er som følge heraf omfattet af kapitaltabsbestemmelserne. Det er ledelsens forventning, at selskabskapitalen vil blive reetableret via fremadrettet drift. , Selskabets resultatopgørelse for regnskabsåret 01-01-2024 - 31-12-2024 udviser et resultat på kr. -2.452, og selskabets balance pr. 31-12-2024 udviser en balancesum på kr. , og en egenkapital på kr. -876.625. Virksomheden har tabt mere end halvdelen af selskabskapitalen, og er som følge heraf omfattet af kapitaltabsbestemmelserne. Det er ledelsens forventning, at selskabskapitalen vil blive reetableret via fremadrettet drift.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.