Hunters Club & Investment Co A/SAktiv
Økonomiske nøgletal
Der er ingen data for dette nøgletal.
Nøgletal
2025Balancens sammensætning
Selskabsskat
indkomstår 2024Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2017–2025
| 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | |||||||||
| Likvide beholdninger | 42.714 | 25.434 | 44.020 | 102.348 | 26.728 | 161.771 | 35.902 | 2.511.551 | 8.717 |
| Omsætningsaktiver i alt | 73.330 | 25.434 | 44.020 | 102.348 | 26.728 | 161.771 | 35.902 | 2.511.551 | 16.762 |
| Anlægsaktiver i alt | 19.838.267 | 19.838.267 | 8.484.575 | 8.449.920 | 8.446.809 | 8.446.809 | 8.465.470 | 2.500.000 | 2.500.000 |
| Aktiver i alt | 19.911.597 | 19.863.701 | 8.528.595 | 8.552.268 | 8.473.537 | 8.608.580 | 8.501.372 | 5.011.551 | 2.516.762 |
| Balance — passiver | |||||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 1.343.465 | 1.343.465 | 1.431.625 | 1.534.435 | 1.519.787 | 1.674.488 | 2.284.413 | 2.473.757 | 18.000 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 1.343.465 | 1.343.465 | 1.431.625 | 1.534.435 | 1.519.787 | 1.674.488 | 2.284.413 | 2.473.757 | 18.000 |
| Selskabskapital | 19.000.000 | 19.000.000 | 19.000.000 | 19.000.000 | 19.000.000 | 19.000.000 | 19.000.000 | 19.000.000 | 19.000.000 |
| Overført resultat | -431.868 | -479.764 | -11.903.030 | -11.982.167 | -12.046.250 | -12.065.908 | -12.783.041 | -16.462.206 | -16.501.238 |
| Årets resultat | -183.184 | -47.896 | -11.423.266 | -44.482 | -60.972 | -19.658 | -735.794 | -3.679.166 | -39.032 |
| Egenkapital i alt | 18.568.132 | 18.520.236 | 7.096.970 | 7.017.833 | 6.953.750 | 6.934.092 | 6.216.959 | 2.537.794 | 2.498.762 |
| Resultatopgørelse | |||||||||
| Resultat af primær drift | -182.222 | -46.801 | -68.487 | -44.152 | -57.193 | -16.909 | -775.564 | -1.967.164 | -35.177 |
| Resultat før skat | -183.184 | -47.896 | -11.423.266 | -44.482 | -60.972 | -19.658 | -735.794 | -3.679.166 | — |
| Årets resultat | -183.184 | -47.896 | -11.423.266 | -44.482 | -60.972 | -19.658 | -735.794 | -3.679.166 | -39.032 |
| Personaleomkostninger | 0 | 25.000 | 37.500 | 25.000 | 25.000 | 0 | 50.000 | 25.000 | 25.000 |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | |||||||||
| Ansatte | — | — | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2025Selskabets væsentligste aktiviteter har i lighed med tidligere år bestået af investering i udenlandskedatterselskaber, der alle ejer en ferielejlighed i Bulgarien.
Selskabet har fortsat sine normale driftsaktiviteter. Der har ikke været enkeltstående begivenheder iperioden, som er af så væsentlig karakter, at det kræver omtale i ledelsesberetningen.Periodens udvikling og resultat anses for utilfredsstillende.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.