Bojesen Tårnet ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
Nøgletal
2024Balancens sammensætning
Selskabsskat
Virksomheden er sambeskattet. Skatten opgøres samlet hos administrationsselskabet BOJESEN HOLDING ApS.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2017–2024
| 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | ||||||||
| Likvide beholdninger | 700.525 | 620.977 | 337 | 337 | 337 | 337 | 3.039 | 809 |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.411.199 | 1.003.098 | 906.966 | 906.966 | 136.131 | 906.966 | 909.668 | 102.692 |
| Anlægsaktiver i alt | 2.699.599 | 114.029 | 28.029 | 0 | — | — | — | — |
| Aktiver i alt | 4.110.798 | 1.117.127 | 934.995 | 906.966 | 136.131 | 906.966 | 909.668 | 102.692 |
| Balance — passiver | ||||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 2.846.821 | 2.813.606 | 3.601.257 | 2.826.566 | 2.825.968 | 2.826.566 | 3.604.426 | 1.866.275 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | 774.692 | 4.455 | 774.692 | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 2.846.821 | 2.813.606 | 3.601.257 | 3.601.258 | 2.830.423 | 3.601.258 | 3.604.426 | 1.866.275 |
| Selskabskapital | 500.000 | 500.000 | 500.000 | 500.000 | 500.000 | 500.000 | 500.000 | 500.000 |
| Overført resultat | 662.444 | -2.196.479 | -3.166.262 | -3.194.292 | -3.194.292 | -3.194.292 | -3.194.758 | -2.263.583 |
| Årets resultat | 86.155 | -2.858.925 | -969.783 | -28.029 | 0 | 0 | -466 | 156.483 |
| Egenkapital i alt | 1.162.444 | -1.696.479 | -2.666.262 | -2.694.292 | -2.694.292 | -2.694.292 | -2.694.758 | -1.763.583 |
| Resultatopgørelse | ||||||||
| Bruttofortjeneste | 8.056.470 | 5.223.147 | 1.651.929 | 0 | — | — | -431 | -6.176 |
| Resultat af primær drift | 490.043 | -2.686.006 | -920.304 | -28.029 | 0 | — | — | — |
| EBITDA | 899.676 | -2.054.091 | -834.304 | 0 | 0 | — | — | — |
| Resultat før skat | 291.019 | -2.960.458 | -969.783 | -28.029 | 0 | — | -466 | 156.483 |
| Årets resultat | 86.155 | -2.858.925 | -969.783 | -28.029 | 0 | 0 | -466 | 156.483 |
| Personaleomkostninger | 6.538.101 | 5.227.190 | — | 0 | — | — | — | — |
| Af- og nedskrivninger | 409.633 | 631.915 | 86.000 | 28.029 | 0 | — | — | — |
| Andre nøgletal | ||||||||
| Ansatte | 18 | 16 | 7 | 0 | — | 0 | — | — |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2024Selskabets væsentligste aktiviteter består i at drive restaurationsvirksomhed og dermed beslægtet virksomhed.
Selskabets resultatopgørelse for regnskabsåret 1. januar 2024 - 31. december 2024 udviser et resultat på kr. 156.483, og selskabets balance pr. 31. december 2024 udviser en balancesum på kr. 102.692, og en egenkapital på kr. -1.763.583. , Udviklingen i aktiviteter og økonomiske forhold Selskabets resultatopgørelse for regnskabsåret 1. januar 2024 - 31. december 2024 udviser et resultat på kr. 156.483, og selskabets balance pr. 31. december 2024 udviser en balancesum på kr. 102.692, og en egenkapital på kr. -1.763.583.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.