Bojesen ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
Nøgletal
2024Balancens sammensætning
Selskabsskat
Virksomheden er sambeskattet. Skatten opgøres samlet hos administrationsselskabet BOJESEN HOLDING ApS.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2017–2024
| 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | ||||||||
| Likvide beholdninger | 3.705 | 152.897 | 783 | 12.248 | 22.180 | 24.908 | 2.275 | 43 |
| Omsætningsaktiver i alt | 3.536.129 | 2.459.402 | 783 | 12.248 | 22.180 | 24.908 | 3.710 | 1.478 |
| Anlægsaktiver i alt | 3.994.835 | 480.044 | 128.812 | 128.812 | 0 | — | — | — |
| Aktiver i alt | 7.530.964 | 2.939.446 | 129.595 | 141.060 | 22.180 | 24.908 | 3.710 | 1.478 |
| Balance — passiver | ||||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 9.521.893 | 3.337.629 | 3.858.864 | 3.908.509 | 3.802.860 | 3.740.682 | 1.043.637 | 994.108 |
| Langfristede gældsforpligtelser | 696.233 | 84.000 | 0 | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 10.218.126 | 3.421.629 | 3.858.864 | 3.908.509 | 3.802.860 | 3.740.682 | 1.043.637 | 994.108 |
| Selskabskapital | 1.000.000 | 1.000.000 | 1.000.000 | 1.000.000 | 1.000.000 | 1.000.000 | 1.000.000 | 1.000.000 |
| Overført resultat | -3.687.162 | -1.482.183 | -4.729.269 | -4.767.449 | -4.780.680 | -4.715.774 | -2.039.927 | -1.992.630 |
| Årets resultat | -10.165.400 | 2.204.980 | -3.247.086 | -38.180 | -13.231 | 64.906 | 2.675.847 | 47.297 |
| Egenkapital i alt | -2.687.162 | -482.183 | -3.729.269 | -3.767.449 | -3.780.680 | -3.715.774 | -1.039.927 | -992.630 |
| Resultatopgørelse | ||||||||
| Omsætning | — | — | 1.154.607 | 0 | — | — | — | — |
| Bruttofortjeneste | 1.560.038 | 10.204.772 | — | — | — | -46.811 | 2.676.455 | -12.708 |
| Resultat af primær drift | -9.790.949 | 3.498.984 | -3.196.190 | -33.719 | -22.853 | 66.248 | 2.676.455 | — |
| EBITDA | -8.583.352 | 4.248.569 | -2.924.348 | -33.719 | — | — | — | — |
| Resultat før skat | -9.665.666 | 3.477.769 | -3.247.086 | -38.180 | — | 64.906 | 2.675.847 | 47.297 |
| Årets resultat | -10.165.400 | 2.204.980 | -3.247.086 | -38.180 | -13.231 | 64.906 | 2.675.847 | 47.297 |
| Personaleomkostninger | 10.143.390 | 5.956.203 | 1.344.105 | 175 | 0 | — | — | — |
| Af- og nedskrivninger | 1.207.597 | 749.585 | 271.842 | 0 | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | ||||||||
| Ansatte | 30 | 16 | 4 | 1 | 1 | 1 | — | — |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2024Selskabets væsentligste aktiviteter består i at drive restaurationsvirksomhed og dermed beslægtet virksomhed.
Selskabets resultatopgørelse for regnskabsåret 1. januar 2024 - 31. december 2024 udviser et resultat på kr. 47.297, og selskabets balance pr. 31. december 2024 udviser en balancesum på kr. 1.478, og en egenkapital på kr. -992.630. , Udviklingen i aktiviteter og økonomiske forhold Selskabets resultatopgørelse for regnskabsåret 1. januar 2024 - 31. december 2024 udviser et resultat på kr. 47.297, og selskabets balance pr. 31. december 2024 udviser en balancesum på kr. 1.478, og en egenkapital på kr. -992.630.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.