EasyFlex ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
Der er ingen data for dette nøgletal.
Nøgletal
2023Balancens sammensætning
Selskabsskat
Virksomheden er sambeskattet. Skatten opgøres samlet hos administrationsselskabet DataSign Holding ApS.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2017–2023
| 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | |||||||
| Likvide beholdninger | 46 | 523 | 87 | 774 | 978 | 197 | 13.241 |
| Omsætningsaktiver i alt | 292.696 | 214.631 | 241.720 | 191.236 | 376.179 | 588.374 | 512.134 |
| Anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — | — | — |
| Aktiver i alt | 292.696 | 214.631 | 241.720 | 191.236 | 376.179 | 588.374 | 512.134 |
| Balance — passiver | |||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 55.001 | 75.415 | 259.177 | 113.207 | 282.002 | 183.877 | 72.077 |
| Langfristede gældsforpligtelser | 345.468 | 348.923 | 348.923 | 352.412 | 355.936 | 359.495 | 363.090 |
| Gældsforpligtelser i alt | 400.469 | 424.338 | 608.100 | 465.619 | 637.938 | 543.372 | 435.167 |
| Selskabskapital | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 |
| Overført resultat | -232.773 | -334.707 | -491.380 | -399.383 | -386.759 | -79.998 | -48.033 |
| Årets resultat | 63.112 | -101.934 | -156.673 | 91.998 | 12.623 | 306.761 | 31.965 |
| Egenkapital i alt | -107.773 | -209.707 | -366.380 | -274.383 | -261.759 | 45.002 | 76.967 |
| Resultatopgørelse | |||||||
| Resultat af primær drift | — | — | — | — | — | — | — |
| Resultat før skat | 80.980 | -130.637 | -200.862 | 117.962 | 16.165 | 393.283 | 41.153 |
| Årets resultat | 63.112 | -101.934 | -156.673 | 91.998 | 12.623 | 306.761 | 31.965 |
| Personaleomkostninger | — | — | — | — | — | — | — |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | |||||||
| Ansatte | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2023Selskabets vigtigste forretningsområde er at drive virksomhed med udvikling og salg af IT-løsninger og anden virksomhed relateret hertil.
Årets resultat udgør kr. 31.965, hvilket anses for tilfredsstillende. Selskabets balance udviser en samlet aktivmasse på kr. 512.134 og en egenkapital på kr. 76.967.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.