Camps Holding ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
Nøgletal
2024/25Balancens sammensætning
Udbytte
foreslåetForeslået udbytte for regnskabsåret 300.000 kr. (16% af årets resultat).
Foreslået udbytte for regnskabsåret fra årsrapportens resultatdisponering (udbetales normalt året efter generalforsamlingen).
Selskabsskat
indkomstår 2024Administrationsselskab i en sambeskatning med 1 datterselskaber — tallene gælder hele sambeskatningen.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2017–2025
| 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2021/22 | 2022/23 | 2023/24 | 2024/25 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | |||||||||
| Likvide beholdninger | 72.929 | 71.270 | 48.251 | 145.625 | 28.537 | 27.373 | 21.849 | 46.981 | 659.482 |
| Omsætningsaktiver i alt | — | — | — | — | 267.628 | 440.943 | 1.119.329 | 2.680.662 | 4.808.588 |
| Anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | 1.421.442 | 2.240.811 | 3.997.511 | 5.347.049 | 4.786.481 |
| Aktiver i alt | 5.611.724 | 6.998.911 | 10.829.950 | 3.426.864 | 1.689.070 | 2.681.754 | 5.116.840 | 8.027.711 | 9.595.069 |
| Balance — passiver | |||||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | 485.157 | 492.020 | 457.752 | 928.003 | 813.959 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | 222.426 | 665.640 | 743.595 | 534.719 |
| Gældsforpligtelser i alt | — | — | — | — | 485.157 | 714.446 | 1.123.392 | 1.671.598 | 1.348.678 |
| Selskabskapital | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 |
| Overført resultat | 1.803.723 | 1.700.645 | 1.533.977 | 1.958.680 | 37.923 | 101.497 | 253.137 | 1.384.064 | 3.534.911 |
| Årets resultat | 302.672 | 1.497.987 | 3.844.718 | -7.365.475 | -2.053.441 | 877.795 | 2.026.140 | 2.480.465 | 1.890.278 |
| Egenkapital i alt | 5.604.524 | 6.996.711 | 10.733.429 | 3.257.354 | 1.203.913 | 1.967.308 | 3.993.448 | 6.356.113 | 8.246.391 |
| Resultatopgørelse | |||||||||
| Bruttofortjeneste | -8.375 | 3.750 | -1.250 | -1.250 | — | — | -14.379 | — | — |
| Resultat af primær drift | — | — | — | — | -2.064.124 | 915.652 | — | 2.332.365 | 1.917.201 |
| Resultat før skat | 301.212 | 1.499.375 | 3.828.904 | -7.386.703 | -2.053.782 | 912.104 | 2.026.140 | 2.480.465 | 1.876.414 |
| Årets resultat | 302.672 | 1.497.987 | 3.844.718 | -7.365.475 | -2.053.441 | 877.795 | 2.026.140 | 2.480.465 | 1.890.278 |
| Personaleomkostninger | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | |||||||||
| Ansatte | — | — | — | 0 | — | — | — | 0 | 0 |
| Udbytte | 105.800 | 108.000 | 110.600 | 0 | 114.400 | 0 | 117.800 | 0 | 300.000 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2025Selskabets formål er at eje andele og andre anparter i andre selskaber.
Resultatet af selskabets aktiviteter udviste i regnskabsåret et resultat på DKK 1.890.278 mod DKK 2.480.465 sidste år. Egenkapitalen udgjorde på balancedagen DKK 8.246.391. Ledelsen anser resultatet for tilfredsstillende.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.