Let's Glow ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
Nøgletal
2023/24Balancens sammensætning
Selskabsskat
indkomstår 2024Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2018–2024
| 2017/18 | 2018/19 | 2019/20 | 2020/21 | 2021/22 | 2022/23 | 2023/24 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | |||||||
| Likvide beholdninger | 42 | 2 | 2 | 13.511 | 18.759 | 28.324 | 2.906 |
| Omsætningsaktiver i alt | 143.243 | 127.932 | 2 | 118.992 | 38.076 | 41.186 | 28.156 |
| Anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — | — | 69.000 |
| Aktiver i alt | 143.243 | 127.932 | 2 | 118.992 | 38.076 | 41.186 | 97.156 |
| Balance — passiver | |||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 344.395 | 334.319 | 334.245 | 435.282 | 295.567 | 159.210 | 152.372 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | 31.640 | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 344.395 | 334.319 | 334.245 | 435.282 | 295.567 | 190.850 | 152.372 |
| Selskabskapital | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 |
| Overført resultat | -326.152 | -331.387 | -459.243 | -441.290 | -382.491 | -274.664 | -180.216 |
| Årets resultat | 6.498 | -5.235 | -127.856 | 17.953 | 58.799 | 107.827 | 94.448 |
| Egenkapital i alt | -201.152 | -206.387 | -334.243 | -316.290 | -257.491 | -149.664 | -55.216 |
| Resultatopgørelse | |||||||
| Bruttofortjeneste | 7.500 | -2.500 | -2.000 | 21.690 | 72.892 | 144.304 | 124.018 |
| Resultat af primær drift | — | — | — | — | 72.892 | — | — |
| Resultat før skat | 6.498 | -5.235 | -127.856 | 13.688 | 66.851 | 139.467 | 122.923 |
| Årets resultat | 6.498 | -5.235 | -127.856 | 17.953 | 58.799 | 107.827 | 94.448 |
| Personaleomkostninger | — | — | — | — | — | — | — |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | |||||||
| Ansatte | — | — | — | — | — | — | — |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2024Selskabets væsentligste aktiviteter består i at drive handels- og servicevirksomhed indenfor skønheds- og hudpleje.
Selskabets resultatopgørelse for regnskabsåret 1. maj 2023 - 30. april 2024 udviser et resultat på kr. 94.448, og selskabets balance pr. 30. april 2024 udviser en balancesum på kr. 97.156, og en egenkapital på kr. -55.216. Selskabets ledelse er opmærksom på, at selskabets kapitalgrundlag er tabt. Det er ledelsens forventning, at selskabets kapitalgrundlag vil blive retableret inden for en kortere årrække via egen indtjening. , Udviklingen i aktiviteter og økonomiske forhold Selskabets resultatopgørelse for regnskabsåret 1. maj 2023 - 30. april 2024 udviser et resultat på kr. 94.448, og selskabets balance pr. 30. april 2024 udviser en balancesum på kr. 97.156, og en egenkapital på kr. -55.216. Selskabets ledelse er opmærksom på, at selskabets kapitalgrundlag er tabt. Det er ledelsens forventning, at selskabets kapitalgrundlag vil blive retableret inden for en kortere årrække via egen indtjening.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.