CL Tang Holding ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
Nøgletal
2022/23Balancens sammensætning
Udbytte
foreslåetDer er ikke foreslået udbytte for regnskabsåret.
Foreslået udbytte for regnskabsåret fra årsrapportens resultatdisponering (udbetales normalt året efter generalforsamlingen).
Selskabsskat
indkomstår 2024Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2018–2023
| 2017/18 | 2018/19 | 2019/20 | 2020/21 | 2021/22 | 2022/23 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | ||||||
| Likvide beholdninger | 3.109 | 3.109 | 178.419 | 357.227 | 743.089 | 1.507.313 |
| Omsætningsaktiver i alt | 4.365 | 3.109 | 180.563 | 359.371 | 745.233 | 1.509.457 |
| Anlægsaktiver i alt | 912.463 | 1.477.603 | 1.553.563 | 2.207.582 | 2.314.744 | 1.546.179 |
| Aktiver i alt | 916.828 | 1.480.712 | 1.734.126 | 2.566.953 | 3.059.977 | 3.055.636 |
| Balance — passiver | ||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 6.774 | 9.794 | 6.775 | 6.775 | 6.775 | 6.775 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 6.774 | 9.794 | 6.775 | 6.775 | 6.775 | 6.775 |
| Selskabskapital | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 |
| Overført resultat | 762.591 | 758.315 | 938.788 | 880.699 | 1.263.803 | 1.936.777 |
| Årets resultat | 178.584 | 660.865 | 375.033 | 945.827 | 844.321 | 353.114 |
| Egenkapital i alt | 910.054 | 1.470.918 | 1.727.351 | 2.560.178 | 3.053.202 | 3.048.861 |
| Resultatopgørelse | ||||||
| Bruttofortjeneste | -5.436 | -5.500 | -927 | -6.120 | -6.419 | -7.071 |
| Resultat af primær drift | -5.436 | -5.500 | -927 | -6.120 | -6.419 | -7.071 |
| Resultat før skat | 178.584 | 660.865 | 375.033 | 945.827 | 844.321 | 353.114 |
| Årets resultat | 178.584 | 660.865 | 375.033 | 945.827 | 844.321 | 353.114 |
| Personaleomkostninger | — | — | — | — | — | — |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | ||||||
| Ansatte | — | — | — | — | — | — |
| Udbytte | — | — | — | 236.897 | 239.655 | 0 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2023Selskabets vedtægtsmæssige formål er investering og dermed beslægtet virksomhed. Selskabets aktivitet har i året været at eje 50% af anparterne i Køkkenhuset Fyn ApS.
Det ordinære resultat efter skat udgør 353 t.kr. mod 844 t.kr. sidste år. Ledelsen anser årets resultat for tilfredsstillende.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.