Ejendomsselskabet Havnevej 13 Gilleleje ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
Nøgletal
2024/25Balancens sammensætning
Selskabsskat
Virksomheden er sambeskattet. Skatten opgøres samlet hos administrationsselskabet Trimco Holding ApS.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2017–2025
| 2016/17 | 2017/18 | 2018/19 | 2019/20 | 2020/21 | 2021/22 | 2022/23 | 2023/24 | 2024/25 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | |||||||||
| Omsætningsaktiver i alt | 551.558 | 569.524 | 576.834 | 586.869 | 598.718 | 612.318 | 636.758 | 663.149 | 691.369 |
| Anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Aktiver i alt | 551.558 | 569.524 | 576.834 | 586.869 | 598.718 | 612.318 | 636.758 | 663.149 | 691.369 |
| Balance — passiver | |||||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 402.814 | 426.447 | 450.775 | 477.063 | 504.417 | 533.292 | 565.724 | 597.615 | 630.829 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 402.814 | 426.447 | 450.775 | 477.063 | 504.417 | 533.292 | 565.724 | 597.615 | 630.829 |
| Selskabskapital | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 |
| Overført resultat | 23.744 | 18.077 | 1.059 | -15.194 | -30.699 | -45.974 | -53.966 | -59.466 | -64.460 |
| Årets resultat | -16.959 | -5.667 | -17.018 | -16.253 | -15.505 | -15.275 | -7.993 | -5.499 | -4.995 |
| Egenkapital i alt | 148.744 | 143.077 | 126.059 | 109.806 | 94.301 | 79.026 | 71.034 | 65.534 | 60.540 |
| Resultatopgørelse | |||||||||
| Bruttofortjeneste | -6.875 | -7.375 | -7.125 | -8.125 | -8.125 | -8.500 | -10.938 | -9.125 | -9.188 |
| Resultat af primær drift | -6.875 | -7.375 | -7.125 | -8.125 | -8.125 | -8.500 | -10.938 | -9.125 | -9.188 |
| Resultat før skat | -21.315 | -21.163 | -20.975 | -20.838 | -19.878 | -19.587 | -13.467 | -7.050 | -6.404 |
| Årets resultat | -16.959 | -5.667 | -17.018 | -16.253 | -15.505 | -15.275 | -7.993 | -5.499 | -4.995 |
| Personaleomkostninger | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | |||||||||
| Ansatte | — | — | — | — | — | — | — | 0 | 0 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2025Selskabet er i lighed med sidste år uden driftsaktivitet. Selskabets aktivitet består af mellemværender med tilknyttede selskaber.
Årets bruttotab udgør -9 t.kr. mod -9 t.kr. sidste år. Det ordinære resultat efter skat udgør -5 t.kr. mod -5 t.kr. sidste år. Ledelsen anser årets resultat for tilfredsstillende. Selskabet har tabt mere end 50% af selskabskapitalen. Ledelsen forventer at reetablere selskabskapitalen ved koncern tilskud.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.