KILO VC2 A/SAktiv
Økonomiske nøgletal
Nøgletal
2025/26Balancens sammensætning
Selskabsskat
Virksomheden er sambeskattet. Skatten opgøres samlet hos administrationsselskabet KILO HOLDING ApS.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2018–2026
| 2017/18 | 2018/19 | 2019/20 | 2020/21 | 2021/22 | 2022/23 | 2023/24 | 2024/25 | 2025/26 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | |||||||||
| Likvide beholdninger | 1.736.356 | 1.702.833 | 1.675.946 | 1.649.975 | 4.652.147 | 15.911 | 8.049 | 0 | — |
| Omsætningsaktiver i alt | 8.157.139 | 4.640.818 | 4.613.931 | 4.673.781 | 4.989.227 | 438.706 | 1.431.336 | 15.141 | 1.860.995 |
| Anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Aktiver i alt | 8.157.139 | 4.640.818 | 4.613.931 | 4.673.781 | 4.989.227 | 438.706 | 1.431.336 | 15.141 | 1.860.995 |
| Balance — passiver | |||||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 12.327.184 | 12.498.113 | 12.753.185 | 13.012.774 | 13.277.146 | 8.914.905 | 9.114.431 | 7.921.766 | 8.111.347 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 12.327.184 | 12.498.113 | 12.753.185 | 13.012.774 | 13.277.146 | 8.914.905 | 9.114.431 | 7.921.766 | 8.111.347 |
| Selskabskapital | 500.000 | 500.000 | 500.000 | 500.000 | 500.000 | 500.000 | 500.000 | 500.000 | 500.000 |
| Overført resultat | -4.670.045 | -8.357.295 | -8.639.254 | -8.838.993 | -8.787.919 | -8.976.199 | -8.183.095 | -8.406.625 | -6.750.352 |
| Årets resultat | -184.374 | -3.687.250 | -281.959 | -199.739 | 51.074 | -188.280 | 793.102 | -223.529 | 1.656.272 |
| Egenkapital i alt | -4.170.045 | -7.857.295 | -8.139.254 | -8.338.993 | -8.287.919 | -8.476.199 | -7.683.095 | -7.906.625 | -6.250.352 |
| Resultatopgørelse | |||||||||
| Bruttofortjeneste | 20.899 | -118.509 | -15.175 | -16.069 | -20.846 | -25.091 | -29.936 | 800 | -28.071 |
| Resultat af primær drift | -44.251 | -118.509 | — | — | — | — | — | — | — |
| Resultat før skat | -184.374 | -297.096 | -281.959 | -288.068 | -177.986 | -274.520 | -211.738 | -223.529 | -189.905 |
| Årets resultat | -184.374 | -3.687.250 | -281.959 | -199.739 | 51.074 | -188.280 | 793.102 | -223.529 | 1.656.272 |
| Personaleomkostninger | 65.150 | 0 | — | — | — | — | — | — | — |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | |||||||||
| Ansatte | 1 | 0 | — | — | — | — | — | 0 | 0 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2026Er at drive handel, investering og dermed beslægtet virksomhed.
Selskabets egenkapital er på balancetidspunktet negativ med 6.250 t.kr. Ledelsen forventer at egenkapitalen vil blive reetableret de kommende år via egen indtjening eller konvertering af gæld til moderselskabet.Moderselskabet KILO Holding ApS har afgivet støtteerklæring, hvorefter KILO VC2 A/S tilføres likviditet i det omfang, det er nødvendigt for at gennemføre driften.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.