Holding NSN ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
Nøgletal
2024/25Balancens sammensætning
Selskabsskat
indkomstår 2024Administrationsselskab i en sambeskatning med 1 datterselskaber — tallene gælder hele sambeskatningen.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2018–2025
| 2017/18 | 2018/19 | 2019/20 | 2020/21 | 2021/22 | 2022/23 | 2023/24 | 2024/25 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | ||||||||
| Likvide beholdninger | 124 | 404 | 55.511 | 99 | 297 | 197 | 644 | 1.645 |
| Omsætningsaktiver i alt | 4.754 | 9.320 | 57.907 | 99 | 4.917 | 197 | 2.426 | 1.650 |
| Anlægsaktiver i alt | 30.261 | 29.828 | 72.086 | 68.263 | 110.981 | 112.318 | 126.904 | 85.104 |
| Aktiver i alt | 35.015 | 39.148 | 129.993 | 68.362 | 115.898 | 112.515 | 129.330 | 86.754 |
| Balance — passiver | ||||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 40.715 | 46.569 | 98.418 | 43.271 | 52.160 | 57.524 | 67.265 | 73.921 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 40.715 | 46.569 | 98.418 | 43.271 | 52.160 | 57.524 | 67.265 | 73.921 |
| Selskabskapital | 125.001 | 125.001 | 125.001 | 125.001 | 125.001 | 125.001 | 125.001 | 125.001 |
| Overført resultat | -130.701 | -132.422 | -93.426 | -99.910 | -61.263 | -70.010 | -62.936 | -112.168 |
| Årets resultat | -46.417 | -1.721 | 38.996 | -6.484 | 38.647 | -8.747 | 7.074 | -49.232 |
| Egenkapital i alt | -5.700 | -7.421 | 31.575 | 25.091 | 63.738 | 54.991 | 62.065 | 12.833 |
| Resultatopgørelse | ||||||||
| Bruttofortjeneste | -6.946 | -620 | -500 | -500 | -7.063 | -7.663 | -7.763 | -6.563 |
| Resultat af primær drift | -6.946 | -620 | -500 | -500 | -7.063 | -7.663 | -7.763 | -6.563 |
| Resultat før skat | -48.017 | -2.031 | 40.510 | -5.620 | 34.027 | -8.088 | 4.940 | -50.973 |
| Årets resultat | -46.417 | -1.721 | 38.996 | -6.484 | 38.647 | -8.747 | 7.074 | -49.232 |
| Personaleomkostninger | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | ||||||||
| Ansatte | — | — | — | — | — | — | 0 | 0 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2025Selskabets aktivitet har i lighed med tidligere år bestået af invetsering i andre selskaber.
Årets ordinære resultat efter skat udgør -49 t.kr. mod 7 t.kr. sidste år. Ledelsen anser årets resultat for utilfredsstillende. Selskabet har tabt mere end 50% af selskabets kapitalgrundlag og er derfor omfattet af selskabslovens regler herom. Selskabets ledelse har truffet beslutning om at lave en fusion med datterselskabet efter regnskabsårets udløb.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.