Vinzent Entreprise ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
-16.389 kr.+98,4%
Bruttofortjeneste 2023
Nøgletal
202392,0%
Soliditetsgrad
13×
Likviditetsgrad
-10,1%
Egenkapitalforrentning
Balancens sammensætning
OmsætningsaktiverAnlægsaktiverGæld og hensatte forpligtelserEgenkapital
Selskabsskat
Virksomheden er sambeskattet. Skatten opgøres samlet hos administrationsselskabet Vinzent Holding ApS.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2017–2023
| 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | |||||||
| Likvide beholdninger | 40.079 | 40.079 | 69.811 | 623.611 | 60.630 | 11.200 | 2.737 |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.610.749 | 719.474 | 306.183 | 1.199.686 | 1.229.285 | 599.712 | 175.916 |
| Anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — | — | — |
| Aktiver i alt | 1.610.749 | 719.474 | 306.183 | 1.199.686 | 1.229.285 | 599.712 | 175.916 |
| Balance — passiver | |||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 1.633.049 | 964.459 | 718.091 | 1.543.614 | 1.532.880 | 1.806.384 | 14.000 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 1.633.049 | 964.459 | 718.091 | 1.543.614 | 1.532.880 | 1.806.384 | 14.000 |
| Selskabskapital | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 |
| Overført resultat | -147.300 | -369.985 | -536.908 | -468.928 | -428.595 | -1.331.672 | 36.916 |
| Årets resultat | -182.756 | -222.685 | -166.923 | 67.980 | 40.333 | -903.077 | -16.397 |
| Egenkapital i alt | -22.300 | -244.985 | -411.908 | -343.928 | -303.595 | -1.206.672 | 161.916 |
| Resultatopgørelse | |||||||
| Bruttofortjeneste | -293.612 | -279.690 | -212.085 | 82.630 | 45.929 | -1.009.779 | -16.389 |
| Resultat af primær drift | — | — | — | — | — | -1.009.779 | -16.389 |
| Resultat før skat | -234.302 | -285.473 | -214.003 | 87.142 | 51.707 | -1.013.077 | -16.397 |
| Årets resultat | -182.756 | -222.685 | -166.923 | 67.980 | 40.333 | -903.077 | -16.397 |
| Personaleomkostninger | — | — | — | — | — | 0 | 0 |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | |||||||
| Ansatte | — | — | — | — | 0 | 0 | 0 |
| Udbytte | — | — | — | — | — | 0 | 0 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2023Er at byggevirksomhed.
Selskabet fik i 2023 et resultat før skat på kr. -16.397. Ledelsen anser årets resultat for tilfredsstillende.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.