D-TO HOLDING ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
Nøgletal
2025Balancens sammensætning
Selskabsskat
indkomstår 2024Administrationsselskab i en sambeskatning med 1 datterselskaber — tallene gælder hele sambeskatningen.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2017–2025
| 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | |||||||||
| Likvide beholdninger | — | — | — | — | — | — | 50.566 | 209.735 | 66.610 |
| Omsætningsaktiver i alt | 158.026 | 178.178 | 0 | — | 139.695 | 1.755 | 50.566 | 209.735 | 66.610 |
| Anlægsaktiver i alt | 2.152.295 | 1.278.866 | 0 | 104.085 | 0 | — | — | — | — |
| Aktiver i alt | 2.310.321 | 1.457.044 | 0 | 104.085 | 139.695 | 1.755 | 50.566 | 209.735 | 66.610 |
| Balance — passiver | |||||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 4.279.475 | 4.371.059 | 4.454.830 | 4.561.019 | 4.631.315 | 4.647.565 | 4.853.815 | 5.118.065 | 5.104.656 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 4.279.475 | 4.371.059 | 4.454.830 | 4.561.019 | 4.631.315 | 4.647.565 | 4.853.815 | 5.118.065 | 5.104.656 |
| Selskabskapital | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 |
| Overført resultat | -2.094.154 | -3.039.016 | -4.579.830 | -4.581.934 | -4.616.620 | -4.770.810 | -4.928.249 | -5.033.330 | -5.163.046 |
| Årets resultat | 73.787 | -944.862 | -1.540.814 | -2.104 | -34.686 | -154.190 | -157.439 | -105.081 | -129.716 |
| Egenkapital i alt | -1.969.154 | -2.914.016 | -4.454.830 | -4.456.934 | -4.491.620 | -4.645.810 | -4.803.249 | -4.908.330 | -5.038.046 |
| Resultatopgørelse | |||||||||
| Bruttofortjeneste | -5.156 | -6.250 | -3.005 | -16.998 | -6.250 | -6.250 | -6.250 | -6.250 | -7.849 |
| Resultat af primær drift | — | — | — | -16.998 | -6.250 | -6.250 | -6.250 | -6.250 | -7.849 |
| Resultat før skat | — | — | — | -2.104 | -34.686 | -154.190 | -157.439 | -105.081 | -129.716 |
| Årets resultat | 73.787 | -944.862 | -1.540.814 | -2.104 | -34.686 | -154.190 | -157.439 | -105.081 | -129.716 |
| Personaleomkostninger | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | |||||||||
| Ansatte | — | — | — | — | — | — | — | 0 | 0 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2025Selskabets væsentligste aktiviteter består i investering i kapitalandele og hermed beslægtet erhverv.
Selskabets resultatopgørelse for regnskabsåret 1. januar 2025 - 31. december 2025 udviser et resultat på kr. -129.716, og selskabets balance pr. 31. december 2025 udviser en balancesum på kr. 66.610, og en egenkapital på kr. -5.038.046.Selskabet har tabt mere end 50% af virksomhedskapitalen og er derfor omfattet af selskabslovens regler om kapitaltab. Selskabets ledelse forventer, at kapitalen kan blive reetableret ved egenfinansiering. Den primære gæld i selskabet er til hovedanpartshaverne, som træder tilbage i forhold til øvrige kreditorer. På denne baggrund er årsregnskabet aflagt med fortsat drift for øje.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.