Match Race Skive A/SAktiv
Økonomiske nøgletal
-3.356 kr.+93,1%
Bruttofortjeneste 2024
Nøgletal
2024-3.356 kr.
EBITDA
99,3%
Soliditetsgrad
144×
Likviditetsgrad
2,3%
Egenkapitalforrentning
Balancens sammensætning
OmsætningsaktiverAnlægsaktiverGæld og hensatte forpligtelserEgenkapital
Selskabsskat
Virksomheden er sambeskattet. Skatten opgøres samlet hos administrationsselskabet Hotel Invest Skive A/S.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2017–2024
| 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | ||||||||
| Likvide beholdninger | 455.446 | 460.755 | 401.295 | 358.418 | 306.336 | 270.334 | 342.193 | 316.012 |
| Omsætningsaktiver i alt | — | — | — | — | — | — | 1.125.249 | 1.149.196 |
| Anlægsaktiver i alt | 444.431 | 392.720 | 341.009 | 289.298 | 237.587 | 185.876 | 0 | — |
| Aktiver i alt | 1.474.338 | 1.446.955 | 1.407.120 | 1.298.262 | 1.228.438 | 1.180.807 | 1.125.249 | 1.149.196 |
| Balance — passiver | ||||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 9.591 | 14.661 | 11.461 | 14.519 | 10.489 | 10.834 | 10.834 | 8.000 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 9.591 | 14.661 | 11.461 | 14.519 | 10.489 | 10.834 | 10.834 | 8.000 |
| Selskabskapital | 1.000.000 | 1.000.000 | 1.000.000 | 1.000.000 | 1.000.000 | 1.000.000 | 1.000.000 | 1.000.000 |
| Overført resultat | 426.842 | 401.529 | 372.953 | 283.743 | 217.949 | 169.973 | 114.415 | 141.196 |
| Årets resultat | 5.965 | -25.313 | -28.576 | -89.210 | -65.794 | -47.976 | -55.558 | 26.781 |
| Egenkapital i alt | 1.426.842 | 1.401.529 | 1.372.953 | 1.283.743 | 1.217.949 | 1.169.973 | 1.114.415 | 1.141.196 |
| Resultatopgørelse | ||||||||
| Bruttofortjeneste | 55.620 | 2.433 | -6.323 | -84.931 | -55.603 | -36.919 | -48.846 | -3.356 |
| Resultat af primær drift | -14.420 | -54.066 | -58.034 | -136.642 | -107.314 | -88.630 | -109.722 | -3.356 |
| EBITDA | 55.620 | 2.433 | -6.323 | -84.931 | -55.603 | -36.919 | -97.794 | -3.356 |
| Resultat før skat | 7.647 | -32.453 | -36.635 | -114.372 | -84.352 | -61.507 | -71.229 | 34.354 |
| Årets resultat | 5.965 | -25.313 | -28.576 | -89.210 | -65.794 | -47.976 | -55.558 | 26.781 |
| Personaleomkostninger | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Af- og nedskrivninger | 70.040 | 56.499 | 51.711 | 51.711 | 51.711 | 51.711 | 11.928 | 0 |
| Andre nøgletal | ||||||||
| Ansatte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2024Selskabets væsentligste aktiviteter er at drive handel samt i forbindelse hermed stående virksomhed.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.