Café Da Vinci ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
401.231 kr.+152,2%
Bruttofortjeneste 2025
-1,5%
Gennemsnitlig ændring pr. år 2016/17–2025
Nøgletal
2025-126.866 kr.
EBITDA
20,2%
Soliditetsgrad
0,8×
Likviditetsgrad
-124,9%
Egenkapitalforrentning
Balancens sammensætning
OmsætningsaktiverAnlægsaktiverGæld og hensatte forpligtelserEgenkapital
Selskabsskat
Virksomheden er sambeskattet. Skatten opgøres samlet hos administrationsselskabet CC Fly Invest ApS.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2017–2025
| 2016/17 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | |||||||||
| Likvide beholdninger | 186.419 | 57.875 | 172.441 | 150.567 | 459.641 | 70.818 | 13.306 | 10.002 | 84.978 |
| Omsætningsaktiver i alt | 338.869 | 278.107 | 382.034 | 326.511 | 1.153.358 | 1.106.464 | 790.556 | 379.515 | 485.297 |
| Anlægsaktiver i alt | 303.521 | 310.850 | 326.951 | 293.034 | 255.551 | 315.551 | 286.019 | 248.113 | 235.029 |
| Aktiver i alt | 642.390 | 588.957 | 708.985 | 619.545 | 1.408.909 | 1.422.015 | 1.076.575 | 627.628 | 720.326 |
| Balance — passiver | |||||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 1.420.403 | 382.141 | 526.300 | 233.496 | 671.148 | 715.293 | 563.174 | 300.881 | 575.052 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 1.420.403 | 382.141 | 526.300 | 233.496 | 671.148 | 715.293 | 563.174 | 300.881 | 575.052 |
| Selskabskapital | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 |
| Overført resultat | -905.081 | 79.748 | 48.563 | 261.049 | 612.761 | 581.722 | 388.401 | 201.747 | 20.274 |
| Årets resultat | -187.734 | -215.171 | -31.185 | -187.514 | 351.712 | -31.039 | -193.321 | -186.654 | -181.473 |
| Egenkapital i alt | -780.081 | 204.748 | 173.563 | 386.049 | 737.761 | 706.722 | 513.401 | 326.747 | 145.274 |
| Resultatopgørelse | |||||||||
| Bruttofortjeneste | 452.526 | 754.560 | 720.178 | 306.514 | 937.621 | 1.031.985 | 343.259 | 159.118 | 401.231 |
| Resultat af primær drift | -191.328 | -176.237 | -45.156 | -226.518 | 407.934 | -5.041 | -288.539 | -236.901 | -214.674 |
| EBITDA | -161.156 | -127.690 | 114 | -173.836 | 456.329 | 36.290 | -234.460 | -181.263 | -126.866 |
| Resultat før skat | -246.716 | -277.640 | -73.016 | -246.259 | 398.642 | 23.931 | -261.150 | -238.309 | -230.442 |
| Årets resultat | -187.734 | -215.171 | -31.185 | -187.514 | 351.712 | -31.039 | -193.321 | -186.654 | -181.473 |
| Personaleomkostninger | 613.682 | 882.250 | 720.064 | 480.350 | 481.292 | 995.695 | 577.719 | 340.381 | 528.097 |
| Af- og nedskrivninger | 30.172 | 48.547 | 45.270 | 52.682 | 48.395 | 41.331 | 54.079 | 55.638 | 87.808 |
| Andre nøgletal | |||||||||
| Ansatte | 2 | 3 | 2 | 2 | 1 | 2 | 1 | 0 | 1 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2025Selskabets formål er at drive virksomhed som cocktailbar, bar, restaurant, natklub og café samt hermed beslægtet virksomhed.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.