TagAway Devices ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
-1.669 kr.-121,1%
Bruttofortjeneste 2024
Nøgletal
2024-177.828,8%
Soliditetsgrad
0,0×
Likviditetsgrad
Balancens sammensætning
OmsætningsaktiverAnlægsaktiverGæld og hensatte forpligtelserEgenkapital
Selskabsskat
indkomstår 20242024Skattepligtig indkomst -1.669 kr.0 kr.
2023Skattepligtig indkomst 0 kr.Fratrukket underskud 7.912 kr.0 kr.
2022Skattepligtig indkomst -10.861 kr.0 kr.
2021Skattepligtig indkomst -11.724 kr.0 kr.
2020Skattepligtig indkomst -1.188 kr.0 kr.
2019Skattepligtig indkomst 0 kr.Fratrukket underskud 3.538 kr.0 kr.
Selskabsskat →
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2017–2024
| 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | ||||||||
| Likvide beholdninger | 1.000 | 7.533 | 5.797 | 4.608 | 1.382 | 334 | 746 | 177 |
| Omsætningsaktiver i alt | 16.000 | 14.368 | 5.906 | 4.718 | 1.695 | 334 | 746 | 177 |
| Anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Aktiver i alt | 16.000 | 14.368 | 5.906 | 4.718 | 1.695 | 334 | 746 | 177 |
| Balance — passiver | ||||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 315.000 | 314.734 | 302.734 | 302.734 | 311.434 | 320.934 | 313.434 | 314.934 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 315.000 | 314.734 | 302.734 | 302.734 | 311.434 | 320.934 | 313.434 | 314.934 |
| Selskabskapital | 200.000 | 200.000 | 200.000 | 200.000 | 200.000 | 200.000 | 200.000 | 200.000 |
| Overført resultat | -499.000 | -500.366 | -496.828 | -498.016 | -509.739 | -520.600 | -512.688 | -514.757 |
| Årets resultat | -94.000 | -1.188 | 3.538 | -1.188 | -11.724 | -10.861 | 7.912 | -2.069 |
| Egenkapital i alt | -299.000 | -300.366 | -296.828 | -298.016 | -309.739 | -320.600 | -312.688 | -314.757 |
| Resultatopgørelse | ||||||||
| Bruttofortjeneste | -94.000 | -1.188 | 3.538 | -1.188 | -11.701 | -10.848 | 7.912 | -1.669 |
| Resultat af primær drift | — | — | — | — | — | -10.848 | 7.912 | -1.669 |
| Resultat før skat | -94.000 | -1.188 | 3.538 | -1.188 | -11.724 | -10.861 | 7.912 | -2.069 |
| Årets resultat | -94.000 | -1.188 | 3.538 | -1.188 | -11.724 | -10.861 | 7.912 | -2.069 |
| Personaleomkostninger | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | ||||||||
| Ansatte | 1.000 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2024Selskabets formål er udvikling og investering indenfor medicoindustrien samt al virksomhed, som efter bestyrelsens skøn er beslægtet hermed.
Der har ikke været væsentlige ændringer i aktiviteter og økonomiske forhold. Årets bruttotab udgør -2 t.kr. mod 8 t.kr. sidste år. Det ordinære resultat efter skat udgør -2 t.kr. mod 8 t.kr. sidste år. Årets resultat følger ledelsens forventning.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.