Fabrin Holding ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
Nøgletal
2025Balancens sammensætning
Selskabsskat
indkomstår 2024Administrationsselskab i en sambeskatning med 2 datterselskaber — tallene gælder hele sambeskatningen.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2017–2025
| 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | |||||||||
| Likvide beholdninger | 1.162 | 162 | 4.162 | 3.162 | 2.142 | 1.132 | 132 | 4.402 | 3.152 |
| Omsætningsaktiver i alt | 33.898 | 162 | 4.162 | 25.573 | 696.575 | 607.264 | 671.054 | 493.198 | 442.348 |
| Anlægsaktiver i alt | 202.736 | 0 | — | — | 132.368 | 521.021 | 1.165.371 | 744.579 | 1.211.618 |
| Aktiver i alt | 236.634 | 162 | 4.162 | 25.573 | 828.943 | 1.128.285 | 1.836.425 | 1.237.777 | 1.653.966 |
| Balance — passiver | |||||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 282.323 | 289.198 | 296.869 | 306.244 | 975.434 | 906.927 | 984.791 | 829.205 | 797.801 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 282.323 | 289.198 | 296.869 | 306.244 | 975.434 | 906.927 | 984.791 | 829.205 | 797.801 |
| Selskabskapital | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 |
| Overført resultat | -170.689 | -414.036 | -417.707 | -405.671 | -271.491 | -169.619 | -183.693 | -205.963 | -225.409 |
| Årets resultat | 168.657 | -243.347 | -3.671 | 12.036 | 134.180 | 367.849 | 630.276 | -443.062 | 447.593 |
| Egenkapital i alt | -45.689 | -289.036 | -292.707 | -280.671 | -146.491 | 221.358 | 851.634 | 408.572 | 856.165 |
| Resultatopgørelse | |||||||||
| Bruttofortjeneste | -12.424 | -7.875 | -10.375 | -10.375 | -10.375 | -11.000 | -11.625 | -12.500 | -14.375 |
| Resultat af primær drift | -12.424 | -7.875 | -10.375 | -10.375 | -10.375 | -11.000 | -11.625 | -12.500 | -14.375 |
| Resultat før skat | 165.924 | -210.611 | -10.375 | -10.375 | 121.973 | 369.892 | 627.716 | -445.821 | 444.430 |
| Årets resultat | 168.657 | -243.347 | -3.671 | 12.036 | 134.180 | 367.849 | 630.276 | -443.062 | 447.593 |
| Personaleomkostninger | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | |||||||||
| Ansatte | — | — | — | — | — | — | — | — | 0 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2025Selskabets aktivitet har i lighed med tidligere år bestået i at eje anparter i dattervirksomheder.
Der har ikke været væsentlige ændringer i aktiviteter og økonomiske forhold. Årets resultat efter skat udgør 448 t.kr. mod -443 t.kr. sidste år. Ledelsen anser årets resultat for tilfredsstillende.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.