TFT INVEST ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
Nøgletal
2024/25Balancens sammensætning
Selskabsskat
indkomstår 2019Virksomheden er sambeskattet. Skatten opgøres samlet hos administrationsselskabet LKG NIGHT ApS.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2017–2025
| 2017 | 2018 | 2018/19 | 2019/20 | 2020/21 | 2021/22 | 2022/23 | 2023/24 | 2024/25 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | |||||||||
| Likvide beholdninger | 639.712 | 868.611 | 40.347 | 46.830 | 19.321 | 109.207 | 188.295 | 198.942 | 398.787 |
| Omsætningsaktiver i alt | 644.264 | 874.367 | 296.127 | 240.874 | 245.915 | 400.457 | 224.881 | 443.986 | 730.794 |
| Anlægsaktiver i alt | 939.941 | 947.554 | 957.561 | 974.792 | 982.766 | 1.042.358 | 1.118.780 | 1.123.411 | 1.127.138 |
| Aktiver i alt | 1.584.205 | 1.821.921 | 1.253.688 | 1.215.666 | 1.228.681 | 1.442.815 | 1.343.661 | 1.567.397 | 1.857.932 |
| Balance — passiver | |||||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 7.642.249 | 7.405.642 | 1.096.525 | 1.088.719 | 1.118.576 | 1.317.815 | 1.216.802 | 1.442.397 | 1.707.349 |
| Langfristede gældsforpligtelser | 1.000.000 | 1.000.000 | — | 0 | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 8.642.249 | 8.405.642 | 1.096.525 | 1.088.719 | 1.118.576 | 1.317.815 | 1.216.802 | 1.442.397 | 1.707.349 |
| Selskabskapital | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 |
| Overført resultat | -7.183.044 | -6.708.721 | 32.163 | 1.947 | -14.895 | 0 | 1.859 | 0 | 25.583 |
| Årets resultat | 532.928 | 474.323 | 39.885 | -30.216 | -16.842 | -30.242 | -115.174 | -18.903 | 25.583 |
| Egenkapital i alt | -7.058.044 | -6.583.721 | 157.163 | 126.947 | 110.105 | 125.000 | 126.859 | 125.000 | 150.583 |
| Resultatopgørelse | |||||||||
| Bruttofortjeneste | 864.189 | 782.760 | 132.015 | -32.917 | -15.086 | -35.171 | -149.828 | -27.681 | 30.541 |
| Resultat af primær drift | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Resultat før skat | 684.376 | 608.567 | 51.134 | -38.739 | -21.524 | -38.771 | -147.659 | -24.235 | 32.799 |
| Årets resultat | 532.928 | 474.323 | 39.885 | -30.216 | -16.842 | -30.242 | -115.174 | -18.903 | 25.583 |
| Personaleomkostninger | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | |||||||||
| Ansatte | — | — | — | — | — | — | — | — | 0 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2025Selskabets væsentligste aktiviteter består i at drive restaurations-, diskoteks- og eventvirksomhed, bygge-, anlægs- eller produktionsvirksomhed og dermed beslægtet virksomhed.
Selskabets resultatopgørelse for regnskabsåret 1. juli 2024 - 30. juni 2025 udviser et resultat på kr. 25.583, og selskabets balance pr. 30. juni 2025 udviser en balancesum på kr. 1.857.932, og en egenkapital på kr. 150.583.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.