Ny-Bro VVS & Ventilation ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
1.073.534 kr.-21,2%
Bruttofortjeneste 2025
+0,1%
Gennemsnitlig vækst pr. år 2017–2025
Nøgletal
202521,1%
Soliditetsgrad
1,2×
Likviditetsgrad
0,3%
Egenkapitalforrentning
Balancens sammensætning
OmsætningsaktiverAnlægsaktiverGæld og hensatte forpligtelserEgenkapital
Selskabsskat
Virksomheden er sambeskattet. Skatten opgøres samlet hos administrationsselskabet Ny-Bro Holding ApS.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2017–2025
| 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | |||||||||
| Omsætningsaktiver i alt | — | — | — | — | — | — | 1.369.091 | 1.437.266 | 1.680.210 |
| Anlægsaktiver i alt | 82.415 | 78.235 | 74.055 | 69.875 | 65.695 | 65.000 | 65.000 | 65.000 | 65.000 |
| Aktiver i alt | 1.325.655 | 1.213.047 | 1.186.932 | 1.444.468 | 1.372.330 | 1.405.354 | 1.434.091 | 1.502.266 | 1.745.210 |
| Balance — passiver | |||||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 1.079.275 | 954.023 | 893.766 | 1.261.127 | 1.234.220 | 1.262.920 | 1.284.621 | 1.134.360 | 1.371.837 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 1.079.275 | 954.023 | 893.766 | 1.261.127 | 1.234.220 | 1.262.920 | 1.284.621 | 1.134.360 | 1.371.837 |
| Selskabskapital | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 |
| Overført resultat | 121.380 | 134.024 | 168.166 | 58.341 | 13.110 | 17.434 | 24.470 | 242.906 | 243.971 |
| Årets resultat | 1.558 | 12.644 | 34.142 | -109.825 | -45.231 | 4.324 | 7.036 | 218.436 | 1.065 |
| Egenkapital i alt | 246.380 | 259.024 | 293.166 | 183.341 | 138.110 | 142.434 | 149.470 | 367.906 | 368.971 |
| Resultatopgørelse | |||||||||
| Bruttofortjeneste | 1.062.642 | 543.893 | 401.677 | 916.372 | 1.040.651 | 1.115.299 | 1.104.137 | 1.361.566 | 1.073.534 |
| Resultat af primær drift | 66.452 | 87.301 | 77.727 | -111.393 | -28.174 | 42.742 | 103.792 | 378.669 | 86.750 |
| EBITDA | 93.394 | 91.481 | 81.907 | -107.213 | -23.994 | 43.437 | 103.792 | — | — |
| Resultat før skat | 11.050 | 16.716 | 49.635 | -139.833 | -56.604 | 5.728 | 15.423 | 282.611 | 8.572 |
| Årets resultat | 1.558 | 12.644 | 34.142 | -109.825 | -45.231 | 4.324 | 7.036 | 218.436 | 1.065 |
| Personaleomkostninger | 969.248 | 452.412 | 319.770 | 1.023.585 | 1.064.645 | 1.071.862 | 1.000.345 | 982.897 | 986.784 |
| Af- og nedskrivninger | 26.942 | 4.180 | 4.180 | 4.180 | 4.180 | 695 | 0 | — | — |
| Andre nøgletal | |||||||||
| Ansatte | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2025Selskabets væsentligste aktiviteter er udførelse af VVS samt ventilationsarbejde, herunder også salg af køkken- og badeværelser.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.