Rep og Byg ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
Nøgletal
2022Balancens sammensætning
Selskabsskat
Virksomheden er sambeskattet. Skatten opgøres samlet hos administrationsselskabet MP18 Holding A/S.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2017–2022
| 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | ||||||
| Likvide beholdninger | 743.874 | 1.162.327 | 1.462.578 | 1.495.466 | 1.517.879 | 1.364.512 |
| Omsætningsaktiver i alt | 756.597 | 2.681.950 | 1.587.381 | 1.635.620 | 1.727.329 | 1.824.883 |
| Anlægsaktiver i alt | 0 | 281.499 | 251.861 | 196.806 | 122.187 | 91.072 |
| Aktiver i alt | 756.597 | 2.963.449 | 1.839.242 | 1.832.426 | 1.849.516 | 1.915.955 |
| Balance — passiver | ||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 826.813 | 2.931.601 | 2.082.187 | 2.140.536 | 1.737.512 | 1.833.401 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 826.813 | 2.931.601 | 2.082.187 | 2.140.536 | 1.737.512 | 1.833.401 |
| Selskabskapital | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 725.000 | 725.000 |
| Overført resultat | -195.216 | -104.505 | -381.297 | -433.110 | -612.996 | -642.446 |
| Årets resultat | -29.156 | 90.711 | -276.792 | -51.813 | -179.886 | -29.450 |
| Egenkapital i alt | -70.216 | 20.495 | -256.297 | -308.110 | 112.004 | 82.554 |
| Resultatopgørelse | ||||||
| Omsætning | 0 | 63.000 | — | — | — | — |
| Bruttofortjeneste | — | — | -213.313 | 59.244 | -146.496 | 19.904 |
| Resultat af primær drift | -20.998 | 132.599 | -301.701 | 4.189 | -202.111 | -11.211 |
| EBITDA | -20.998 | 157.627 | -247.063 | 59.244 | -146.496 | 19.904 |
| Resultat før skat | -37.380 | 116.296 | -354.861 | -66.241 | -230.622 | -37.757 |
| Årets resultat | -29.156 | 90.711 | -276.792 | -51.813 | -179.886 | -29.450 |
| Personaleomkostninger | — | — | — | — | — | 0 |
| Af- og nedskrivninger | 0 | 25.028 | 54.638 | 55.055 | 55.615 | 31.115 |
| Andre nøgletal | ||||||
| Ansatte | — | — | — | — | — | — |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2022Består i at udføre bygnings- og reparationsarbejder samt køb og salg af fast ejendom, udvikling og afholdelse af event- og cateringsaktiviteter og hermed forbundne aktiviteter samt deltage i motorløb og andre beslægtede aktiviteter.
Virksomhedens 0resultatopgørelse for 2022 udviser et underskud på 29.450 kr. mod et underskud på 179.886 kr. sidste år, og virksomhedens balance pr. 31. december 2022 udviser en egenkapital på 82.554 kr.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.