Intra2 ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
331.597 kr.+74,3%
Bruttofortjeneste 2022
-20,0%
Gennemsnitlig ændring pr. år 2017–2022
Nøgletal
2022-72,1%
Soliditetsgrad
0,6×
Likviditetsgrad
Balancens sammensætning
OmsætningsaktiverAnlægsaktiverGæld og hensatte forpligtelserEgenkapital
Selskabsskat
indkomstår 20222022Skattepligtig indkomst 0 kr.Fratrukket underskud 5.458 kr.0 kr.
2021Skattepligtig indkomst -86.840 kr.0 kr.
Selskabsskat →
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2017–2022
| 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | ||||||
| Likvide beholdninger | 313.119 | 74.546 | 33.360 | 169.248 | 16.136 | 24.905 |
| Omsætningsaktiver i alt | 749.735 | 316.686 | 326.674 | 338.217 | 131.936 | 141.955 |
| Anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — | — |
| Aktiver i alt | 749.735 | 316.686 | 326.674 | 338.217 | 131.936 | 141.955 |
| Balance — passiver | ||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 651.960 | 215.941 | 215.707 | 308.373 | 239.550 | 244.350 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 651.960 | 215.941 | 215.707 | 308.373 | 239.550 | 244.350 |
| Selskabskapital | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 |
| Overført resultat | -27.225 | -24.255 | -14.033 | -95.156 | -232.614 | -227.395 |
| Årets resultat | 72.251 | 2.970 | 10.222 | -81.123 | -137.458 | 5.219 |
| Egenkapital i alt | 97.775 | 100.745 | 110.967 | 29.844 | -107.614 | -102.395 |
| Resultatopgørelse | ||||||
| Bruttofortjeneste | 1.015.014 | 499.615 | 465.752 | 387.182 | 190.259 | 331.597 |
| Resultat af primær drift | 95.605 | 3.795 | 13.869 | -103.201 | -136.788 | 5.681 |
| Resultat før skat | 93.506 | 3.820 | 13.152 | -103.823 | -137.458 | 5.219 |
| Årets resultat | 72.251 | 2.970 | 10.222 | -81.123 | -137.458 | 5.219 |
| Personaleomkostninger | 919.409 | 495.820 | 451.883 | 490.383 | 327.047 | 325.916 |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | ||||||
| Ansatte | — | — | — | 1 | — | 1 |
| Udbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2022Virksomhedens væsentligste aktiviteter er at drive rådgivningsvirksomhed indenfor kommunikation, ledelse- og virksomhedsudvikling samt dermed beslægtet virksomhed.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.