Rene Sindt Holding ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
-6.419 kr.+19,5%
Bruttofortjeneste 2024/25
Nøgletal
2024/2558,7%
Soliditetsgrad
0,6×
Likviditetsgrad
-2,0%
Egenkapitalforrentning
Balancens sammensætning
OmsætningsaktiverAnlægsaktiverGæld og hensatte forpligtelserEgenkapital
Selskabsskat
indkomstår 2024Administrationsselskab i en sambeskatning med 2 datterselskaber — tallene gælder hele sambeskatningen.
2024Skattepligtig indkomst 0 kr.Fratrukket underskud 214.431 kr.0 kr.
2023Skattepligtig indkomst -18.146 kr.0 kr.
2022Skattepligtig indkomst -12.113 kr.0 kr.
2021Skattepligtig indkomst -60.510 kr.Fratrukket underskud 109.530 kr.0 kr.
2020Skattepligtig indkomst 0 kr.Fratrukket underskud 313.539 kr.0 kr.
2019Skattepligtig indkomst 0 kr.Fratrukket underskud 56.072 kr.0 kr.
Selskabsskat →
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2018–2025
| 2017/18 | 2018/19 | 2019/20 | 2020/21 | 2021/22 | 2022/23 | 2023/24 | 2024/25 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | ||||||||
| Likvide beholdninger | 598 | 98 | 0 | 4.115.171 | 0 | — | 18.472 | 37.186 |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.782.946 | 1.878.934 | 1.978.712 | 6.175.747 | 2.172.897 | 2.309.964 | 2.466.517 | 2.602.457 |
| Anlægsaktiver i alt | 8.127.831 | 8.119.750 | 8.354.338 | 8.440.574 | 8.389.562 | 8.333.444 | 8.538.834 | 8.489.191 |
| Aktiver i alt | 9.910.777 | 9.998.684 | 10.333.050 | 14.616.321 | 10.562.459 | 10.643.408 | 11.005.351 | 11.091.648 |
| Balance — passiver | ||||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 3.338.856 | 3.441.676 | 3.555.743 | 7.888.486 | 3.948.850 | 4.144.673 | 4.362.616 | 4.577.708 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 3.338.856 | 3.441.676 | 3.555.743 | 7.888.486 | 3.948.850 | 4.144.673 | 4.362.616 | 4.577.708 |
| Selskabskapital | 210.000 | 210.000 | 210.000 | 210.000 | 210.000 | 210.000 | 210.000 | 210.000 |
| Overført resultat | 5.434.090 | 5.427.258 | 5.412.969 | 5.277.261 | 5.214.047 | 5.155.291 | 5.093.901 | 5.014.749 |
| Årets resultat | 1.113.198 | -14.913 | 220.299 | -49.472 | -114.226 | -114.874 | 144.000 | -128.795 |
| Egenkapital i alt | 6.571.921 | 6.557.008 | 6.777.307 | 6.727.835 | 6.613.609 | 6.498.735 | 6.642.735 | 6.513.940 |
| Resultatopgørelse | ||||||||
| Bruttofortjeneste | -4.375 | -4.875 | -5.375 | -4.377 | -4.375 | -4.375 | -7.973 | -6.419 |
| Resultat af primær drift | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Resultat før skat | 1.085.387 | -18.922 | 209.975 | -71.976 | -130.261 | -129.220 | 123.514 | -141.397 |
| Årets resultat | 1.113.198 | -14.913 | 220.299 | -49.472 | -114.226 | -114.874 | 144.000 | -128.795 |
| Personaleomkostninger | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | ||||||||
| Ansatte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 20251 Selskabets væsentligste aktiviteter Selskabets formål er at eje kapitalandele i dattervirksomheder og andre kapitalanbringender.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.