Hvidovre Antirust Center ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
Nøgletal
2024/25Balancens sammensætning
Selskabsskat
indkomstår 2022Virksomheden er sambeskattet. Skatten opgøres samlet hos administrationsselskabet CHRISBEN HOLDING ApS.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2018–2025
| 2017/18 | 2018/19 | 2019/20 | 2020/21 | 2021/22 | 2022/23 | 2023/24 | 2024/25 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | ||||||||
| Likvide beholdninger | 172.000 | 402.378 | 176.521 | 449.519 | 96.660 | 103.939 | 126.070 | 145.531 |
| Omsætningsaktiver i alt | 464.218 | 722.752 | 402.026 | 594.542 | 522.828 | 996.966 | 389.552 | 429.015 |
| Anlægsaktiver i alt | 2.462.989 | 2.354.316 | 2.336.643 | 2.205.970 | 4.120.564 | 4.054.107 | 4.056.003 | 3.999.179 |
| Aktiver i alt | 2.927.207 | 3.077.068 | 2.738.669 | 2.800.512 | 4.643.392 | 5.051.073 | 4.445.555 | 4.428.194 |
| Balance — passiver | ||||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 1.062.420 | 1.129.358 | 487.360 | 268.131 | 370.684 | 872.712 | 334.781 | 349.854 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 1.062.420 | 1.129.358 | 487.360 | 268.131 | 370.684 | 872.712 | 334.781 | 349.854 |
| Selskabskapital | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 |
| Overført resultat | 1.739.787 | 1.822.710 | 2.126.309 | 2.354.803 | 3.696.128 | 3.545.681 | 3.486.831 | 3.466.611 |
| Årets resultat | -121.031 | 82.923 | 303.599 | 228.494 | -255.562 | -150.446 | -58.851 | -20.220 |
| Egenkapital i alt | 1.864.787 | 1.947.710 | 2.251.309 | 2.479.803 | 3.821.128 | 3.670.681 | 3.611.831 | 3.591.611 |
| Resultatopgørelse | ||||||||
| Omsætning | 1.829.937 | 1.827.539 | 1.924.211 | 1.910.975 | — | — | — | — |
| Bruttofortjeneste | — | — | — | — | 768.548 | 1.512.045 | 1.745.918 | 1.816.352 |
| Resultat af primær drift | -107.483 | 145.126 | 416.624 | 303.179 | -325.323 | -209.224 | -76.621 | -24.333 |
| EBITDA | — | — | — | — | -226.952 | -142.767 | -9.005 | 58.641 |
| Resultat før skat | -155.280 | 106.311 | 389.230 | 292.939 | -327.638 | -210.373 | -75.845 | -25.316 |
| Årets resultat | -121.031 | 82.923 | 303.599 | 228.494 | -255.562 | -150.446 | -58.851 | -20.220 |
| Personaleomkostninger | — | — | — | — | 995.500 | 1.654.812 | 1.754.923 | 1.757.711 |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | 98.371 | 66.457 | 67.616 | 82.974 |
| Andre nøgletal | ||||||||
| Ansatte | — | 2 | 2 | 2 | 3 | 5 | 5 | 0 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2025Selskabets væsentligste aktiviteter består i at drive virksomhed med rustbeskyttelse og dermed beslægtet virksomhed.
Selskabets resultatopgørelse for regnskabsåret 1. juli 2024 - 30. juni 2025 udviser et resultat på kr. -20.220, og selskabets balance pr. 30. juni 2025 udviser en balancesum på kr. 4.428.194, og en egenkapital på kr. 3.591.611.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.