FARMISAN ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
Nøgletal
2025Balancens sammensætning
Selskabsskat
Virksomheden er sambeskattet. Skatten opgøres samlet hos administrationsselskabet Helsefarma ApS.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2017–2025
| 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | |||||||||
| Likvide beholdninger | 200.639 | — | — | — | 170.979 | 92.892 | 131.004 | 89.364 | 43.142 |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.792.689 | 540.883 | 175.775 | 722.884 | 1.393.094 | 1.774.371 | 1.565.521 | 2.190.852 | 2.510.487 |
| Anlægsaktiver i alt | 13.950 | 13.950 | 274.468 | 197.872 | 236.170 | 0 | — | 634.300 | 242.500 |
| Aktiver i alt | 1.806.639 | 554.833 | 450.243 | 920.756 | 1.629.264 | 1.774.371 | 1.565.521 | 2.825.152 | 2.752.987 |
| Balance — passiver | |||||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 904.657 | 875.101 | 1.384.540 | 1.976.441 | 1.519.348 | 1.654.185 | 1.758.369 | 1.546.445 | 1.342.199 |
| Langfristede gældsforpligtelser | 1.402.000 | 1.402.000 | 1.000.000 | 500.000 | 1.204.867 | 1.104.867 | 1.004.867 | 604.867 | 465.151 |
| Gældsforpligtelser i alt | 2.306.657 | 2.277.101 | 2.384.540 | 2.476.441 | 2.724.215 | 2.759.052 | 2.763.236 | 2.151.312 | 1.807.350 |
| Selskabskapital | 126.000 | 126.000 | 126.000 | 126.000 | 126.000 | 126.000 | 126.000 | 126.000 | 126.000 |
| Overført resultat | -626.018 | -1.848.268 | -2.060.297 | -1.681.685 | -1.220.951 | -1.110.681 | -1.323.715 | 313.540 | 585.337 |
| Årets resultat | -114.271 | -1.222.250 | -212.030 | 378.612 | 460.734 | 110.270 | -213.034 | 1.871.554 | 271.797 |
| Egenkapital i alt | -500.018 | -1.722.268 | -1.934.297 | -1.555.685 | -1.094.951 | -984.681 | -1.197.715 | 673.840 | 945.637 |
| Resultatopgørelse | |||||||||
| Omsætning | 4.804 | 2.856 | — | — | — | — | — | — | — |
| Bruttofortjeneste | — | — | -168.506 | 384.658 | 500.723 | 658.739 | 593.870 | 2.305.837 | 787.296 |
| Resultat af primær drift | -124.663 | -1.146.188 | -172.866 | 375.917 | 500.723 | 411.008 | -195.219 | 2.044.669 | 434.346 |
| Resultat før skat | -114.271 | -1.222.250 | -212.030 | 378.612 | 460.734 | — | -213.034 | 2.039.502 | 350.887 |
| Årets resultat | -114.271 | -1.222.250 | -212.030 | 378.612 | 460.734 | 110.270 | -213.034 | 1.871.554 | 271.797 |
| Personaleomkostninger | — | — | 4.360 | 8.741 | 0 | 247.731 | 246.288 | 247.906 | 352.950 |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | |||||||||
| Ansatte | 0 | 0 | — | — | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2025Selskabets væsentligste aktiviteter består i at drive handel med kosmetik- og hudplejeprodukter.
Selskabets resultatopgørelse for regnskabsåret 1. januar 2025 - 31. december 2025 udviser et resultat på kr. 271.797, og selskabets balance pr. 31. december 2025 udviser en balancesum på kr. 2.752.987, og en egenkapital på kr. 945.637.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.