Idegrafik Leasing ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
Nøgletal
2024Balancens sammensætning
Selskabsskat
indkomstår 2024Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2017–2024
| 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | ||||||||
| Likvide beholdninger | 14.584 | 2.843 | 2.424 | 4.713 | 11.847 | 2.999 | 8.825 | 732 |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.163.973 | 1.118.245 | 1.166.928 | 1.150.526 | 1.185.636 | 1.034.339 | 1.090.328 | 1.160.400 |
| Anlægsaktiver i alt | — | — | — | 3.446 | 0 | — | — | — |
| Aktiver i alt | 1.163.973 | 1.118.245 | 1.166.928 | 1.153.972 | 1.185.636 | 1.034.339 | 1.090.328 | 1.160.400 |
| Balance — passiver | ||||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 13.259 | 14.871 | 12.946 | 12.250 | 16.702 | 13.250 | 13.250 | 13.250 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 13.259 | 14.871 | 12.946 | 12.250 | 16.702 | 13.250 | 13.250 | 13.250 |
| Selskabskapital | 606.000 | 606.000 | 606.000 | 606.000 | 606.000 | 606.000 | 606.000 | 606.000 |
| Overført resultat | 544.714 | 497.374 | 547.982 | 535.721 | 562.934 | 415.089 | 471.078 | 541.150 |
| Årets resultat | 21.657 | -47.340 | 50.608 | -12.261 | 27.213 | -147.845 | 55.988 | 70.073 |
| Egenkapital i alt | 1.150.714 | 1.103.374 | 1.153.982 | 1.141.721 | 1.168.934 | 1.021.089 | 1.077.078 | 1.147.150 |
| Resultatopgørelse | ||||||||
| Bruttofortjeneste | — | — | -13.250 | -16.938 | -13.438 | -15.138 | -15.101 | -15.100 |
| Resultat af primær drift | -15.461 | -13.250 | -13.250 | -16.938 | -13.438 | -15.138 | -15.101 | -15.100 |
| Resultat før skat | 27.687 | -60.659 | 64.868 | -15.663 | 34.861 | -147.845 | 55.988 | 70.073 |
| Årets resultat | 21.657 | -47.340 | 50.608 | -12.261 | 27.213 | -147.845 | 55.988 | 70.073 |
| Personaleomkostninger | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | ||||||||
| Ansatte | — | — | — | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2024Selskabets væsentligste aktiviteter er formueadministration.
Selskabets resultatopgørelse for regnskabsåret 1. januar 2024 - 31. december 2024 udviser et resultat på kr. 70.073, og selskabets balance pr. 31. december 2024 udviser en balancesum på kr. 1.160.400, og en egenkapital på kr. 1.147.151. , Udviklingen i aktiviteter og økonomiske forhold Selskabets resultatopgørelse for regnskabsåret 1. januar 2024 - 31. december 2024 udviser et resultat på kr. 70.073, og selskabets balance pr. 31. december 2024 udviser en balancesum på kr. 1.160.400, og en egenkapital på kr. 1.147.151.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.